LM: Shakhtar Karagandy vs. Celtic Glasgow


Walka o Ligę Mistrzów dobiegła do finalnej rywalizacji. Pierwszym meczem będzie bój w stolicy Kazachstanu, Astanie. Shakhtar Karagandy to kopciuszek eliminacji. Są skazywani na zdecydowaną porażkę. Ich rywalem jest bowiem Celtic Glasgow. Szkoci na pewno muszą wziąć się w garść w pierwszym meczu, ponieważ jeśli zlekceważą rywala możemy być świadkami niespodzianki.

Shakhtar Karagandy to zespół, który sprawił nie lada niespodziankę. W drugiej rundzie eliminacji wyeliminowali BATE Borysow, co było sensacją. Oba mecze wygrali po 1:0. Poprzednia runda natomiast to już łatwiejsze ogranie Skenderbeu Korce (3:0, 2:3). Albański zespół nawiązał walkę tylko w rewanżu. Ogromnym atutem gospodarzy jest to, że sezon już trwa. Po 23. kolejkach plasują się na trzecim miejscu i powinni walczyć ponownie o tytuł mistrzowski.

Celtic Glasgow to bezapelacyjny triumfator z poprzedniego sezonu w szkockiej lidze. I w tym sezonie nie będą mieli większej konkurencji. Liga ruszyła i po dwóch kolejkach mają komplet punktów. Ostatnio z lekkimi kłopotami ograli Aberdeen (2:0) na wyjeździe. Niemniej mimo to zespół Lennona jest bardzo solidny. Przygotowywali się głównie do występu w IV rundzie eliminacyjnej. Celtic wie, że gra o ogromne pieniądze, które na pewno podniosłyby status drużyny.

Kadrowo Celtic wygląda solidnie przed dzisiejszą konfrontacją. Do drużyny wrócili Stokes oraz Balde. Tym samym kadra niemal pełna. Ponadto klimat w Astanie nie sprawi kłopotu Szkotom. Stadion jest bowiem nowoczesny, z dachem oraz systemem chłodzenia. Celticowi będzie zatem nietrudno się zaaklimatyzować.

Mecz w Kazachstanie powinien być bardzo interesujący. Drużyna gości nie może zlekceważyć swojego przeciwnika, w innym wypadku może być im ciężko by zwyciężyć. Atutem gospodarzy może być sztuczna murawa, ale już wcześniej Celtic grał na takiej w Elfsborgu i drużyna z Wysp nie powinna mieć i z tym kłopotu. Wygrana gości to nasz typ zatem.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Celtic wygra, 1.85 Unibet