LM: Steaua Bukareszt vs. Legia Warszawa


Środa z eliminacjami do Ligi Mistrzów. Będzie to jednak niezwykle interesujący dzień. Do walki wkracza ponownie Legia Warszawa. Pierwszy mecz rozegrają w Rumunii, a rywalem jest Steaua Bukareszt. Ciężkie wyzwanie dla mistrzów Polski. Niemniej nie są skazywani na zdecydowaną porażkę. Zatem czeka nas niewyobrażalnie interesujący pojedynek.

Steaua Bukareszt to aktualnie najlepsza drużyna w Rumunii na ten moment. W poprzednim sezonie zdominowali rozgrywki i bez kłopotu zwyciężyli. Aktualny sezon również rozpoczęli od mocnego uderzenia. Co prawda rozegrali zaledwie dwa mecze - rywale zdążyli zagrać już po cztery - ale mimo to Steaua zagrała w świetnym stylu. Mają komplet po zwycięstwie z Dynamem Bukareszt na wyjeździe (2:1), a i rozbili łatwo Cluj 3:0 w ostatni weekend. Morale stoją zatem na bardzo wysokim poziomie.

Mistrzowie Rumunii są bardzo specyficzną drużyną. Prezesem drużyny jest Georghe Becali, który kieruje zespołem z więzienia. Trener gospodarzy jest również dość kontrowersyjny, Reghecampf. Szkoleniowiec gospodarzy na ostatnim treningu wyrzucił z boiska czołowego obrońcę, Latovleviciego. Tym samym pojawia się pytanie, czy zagra w dzisiejszym meczu? Brak tego defensora będzie miał na pewno wpływ na tę formację,w  której w tym momencie brylować powinien Szukała.

Legia Warszawa walczy o ważny dla polskiej piłki awans do Ligi Mistrzów. Rywal jednak będzie niezwykle ciężki. Wiele zależy od formy Wojskowych. Nie jest ona w tym sezonie stabilna. Zwycięstwa nad słabszymi przeciwnikami w Polsce przychodziły mistrzom kraju bardzo łatwo, a i często w pięknym stylu. Niemniej lepiej grający Ruch, pozbawił Legię punktów. Ponadto w europejskich pucharach, goście radzą sobie znacznie poniżej oczekiwań. Grają kompletnie bez werwy. Wszyscy liczą, że trener Urban wymyśli odpowiednią strategię na dzissiejszy mecz oraz postawi na odpowiednich zawodników. Szczególnie w napadzie powinien zagrać ktoś solidniejszy. Naszym zdaniem Marek Saganowski to zawodnik, który powinien wytrzymać presję. Mimo wieku, ma ogromny potencjał i doświadczenie by rywalizować w polu karnym Steauy o piłkę i tym samym bramki.

Mecze eliminacyjne w ostatnich kilkunastu latach były okrutne dla polskich drużyn, kibiców. W tym sezonie pojawia się mimo wszystko realna szansa na awans do fazy grupowej. Ponadto spore pieniądze są do zdobycia za samo przejście Steauy. Naszym zdaniem oba zespoły będą to roumieć i ostatecznie zagrają niebywale zmotywowani oraz skoncentrowani. Obie drużyny zdobędą gola w tym spotkaniu - tak typujemy.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: BTS, 2.00 Unibet