Potrzebna kropka nad „i”


Cztery zwycięstwa w rozgrywkach Ligi Europy zapewniły Legii Warszawa awans do 1/16 rozgrywek. Do pełni szczęścia potrzeba zajęcia 1. miejsca w grupie, które pozwoli na teoretycznie lepszą sytuację w losowaniu. Skoro nie udało się w Lokeren, trzeba to zrobić dziś.

Legia Warszawa 2.20, remis 3.30, Trabzonspor 3.30 – godz. 21.05
Już w Belgii mistrzowie Polski mogli zapewnić sobie wygranie grupy L. Niestety, Lokeren wygrało 1:0, a Trabzonspor, mimo że kończył mecz w „dziesiątkę”, zdołał pokonać Metalist Charków i przedłużyć swoje nadzieje na triumf w grupie. Turcy potrzebują zwycięstwa przy Łazienkowskiej. Remis i wygrana Legii da radość właśnie podopiecznym Henninga Berga. Zwycięzcy grup w poniedziałkowym losowaniu zajmą uprzywilejowaną pozycję rozstawionych, a ekipy z drugich miejsc będą dolosowywane. Podwójna szansa na Legię w naszej ofercie to dziś kurs 1.32.

Legia rozgrywa bodaj najlepszą rundę od wielu lat. Piłkarze z Warszawy są liderem T-Mobile Ekstraklasy, gdzie często grają rezerwowym składem. Do tego doliczyć należy spokojny awans w Pucharze Polski i kapitalną serię w europejskich pucharach, przerwaną dopiero ostatnio przez Lokeren. Finansowo i organizacyjnie klub odjeżdża reszcie krajowej stawki na bardzo dużą odległość. Gdyby nie absurdalne wręcz historie – mogło być jeszcze piękniej. Wystarczy przypomnieć wyrzucenie z rozgrywek Ligi Mistrzów za walkower z Celtikiem, a także ostatnią karę od UEFY, która suma sumarum będzie kosztować około 10 milionów złotych. Do tego nietrudno zgadnąć, że piłkarze woleliby dziś zagrać przy pełnych trybunach, dopingujących im z całych sił, niż przy garstce dziennikarzy i oficjeli. Niestety, efekt nieodpowiedzialnego zachowania kibiców jest taki, że europejska federacja zamknęła stadion mistrzów Polski, a klub ponosi z tego tytułu ogromne straty. W tej sytuacji całkiem prawdopodobne jest, że włodarze Legii nie utrzymują zimą w klubie swojej największej gwiazdy – Ondreja Dudy. Słowakiem interesują się już teraz różne europejskie kluby. Mówi się np. o Evertonie. Czy dziś Duda strzeli pożegnalnego w Legii gola? Kurs na takie wydarzenie wynosi 4.20.

Mecz z Trabzonsporem będzie przedostatnim spotkaniem „Wojskowych” przed zimową przerwą. W niedzielę zagrają jeszcze w Łęcznej z tamtejszym beniaminkiem – Górnikiem. Dopiero wówczas przyjdzie czas na wystawianie cenzurek poszczególnym zawodnikom i ogólnej oceny rundy w wykonaniu Legii. Już teraz widać jednak ogromny potencjał i jeśli w klubie z Łazienkowskiej ustabilizują się pewne sprawy organizacyjne (m.in. związane z kibicami) to można się spodziewać rychłego awansu do Ligi Mistrzów. Póki co jednak trzeba skupić się na pokonaniu Turków i postawieniu kropki nad „i”. Zadanie nie będzie łatwe. Ekipa z Trabzonu pokonała 3:0 nie tak dawno Galatasaray Stambuł – na wyjeździe! Ostatnio serię trzech zwycięstw Trabzonsporu przerwał Besiktas i podopieczni Ersuna Yanala plasują się na 7. miejscu w tureckiej Superlidze. Wiceliderem klasyfikacji strzelców rozgrywek jest Oscar Cardozo, napastnik Trabzonsporu, sprowadzony z Benfiki Lizbona. To właśnie jego najbardziej powinni obawiać się obrońcy Legii. Jeśli Cardozo strzeli jako pierwszy, można trafić kurs 5.60.

Promocja „Legia daje kasę” – zobacz i zagraj!