Puchar Holandii: AZ Alkmaar vs. SC Veendam!


     Puchar Holandii i jego pierwsza runda dotychczas nie przyniosła jakichś ogromnych niespodzianek. Jedynym dość niespodziewanym wynikiem było odpadnięcie Helmodnu z amatorami. Dzisiaj zapowiada się kolejny dość jednostronny dzień pojedynków. Jednym z nich będzie mecz AZ Alkmaaru z SC Veendamem.

     AZ Alkmaar póki co nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Słaba dyspozycja w Eredivisie oraz sromotna porażka w eliminacjach do Ligi Europejskiej z Anżą Machaczkala przysporzyły sporo kłopotów drużynie Verbeeka. Zespół w Eredivisie zgarnął na razie zaledwie 8 punktów, a to już przecież 6 kolejek za nami. Porażka z NACiem, remis z Fryzami to wyniki dość zaskakujące. Zostali również zniszczeni przez PSV aż 5:1. Jednak to wszystko jest spowodowane odmłodzoną kadrą – zdecydowana większość zawodników oscyluje w granicach 18-22 lat. Mają jednak asa, a jest nim Amerykanin Altidore, który zdobył 7 goli w 6 spotkaniach. Dzisiaj jednak jego występ jest dość wątpliwy, trener woli go oszczędzać na ligowe mecze. Verbeek ma jednak spore pole manewru, ponieważ ma szeroką kadrę i zapewne dzisiaj wielu młodych dostanie szansę. Puchar Holandii jest dla zespołu z Alkmaar dość istotny, ponieważ jeśli nie podołają w lidze w walce o puchary to właśnie triumf na tej płaszczyźnie może dać występ w LE.

     SC Veendam, to dość przeciętna ekipa z zaplecza Eredivisie. Aktualnie zajmują 12te miejsce w Jupiler League i nie grają dobrej piłki. Porażki z ekipami jak Emmen, Dordrechtem to są wyniki co najmniej fatalne! Zespół dzisiejszych gości woli się zawsze skupić na rozrywkach ligowych i powalczyć o wymarzony awans. W poprzednim roku odpadli z pucharu Holandii już w pierwszej rundzie. Ich pogromcą był zespół amatorów z Berkum – przegrali z nimi 0:2. Ponownie spodziewam się takiego podejścia do tej imprezy. Dzisiaj trener zapewne zrobi sporo rotacji i zagrają rezerwy.  Raczej na pewno nie ujrzymy Huttena, który strzeli w lidze 3 gole. Rezerwowy bramkarz dzisiaj również dostanie szanse.

      Awans AZ dla mnie jest bardzo pewny, jednak warto postawić na nieco wyższy kurs w tym meczu. Alkmaar zagra na poważnie, ale nieco zmienioną kadrą, jednak by się pokazać muszą zastosować stalową obronę. Jeden gol może zaważyć o awansie. Goście także będą się starać, ale są jednak o klasę gorszą drużyną. Moim zdaniem padnie tutaj niski wynik, a kurs na zakład poniżej 3.5 gola w Unibet jest bardzo ciekawy i warty inwestycji.

Zarejestruj się w Unibet i zgarnij bonus 400pln!

Typ: Poniżej 3.5 gola, 2.25 Unibet