R. Madryt - Atletico - 10 kluczowych statystyk

10. Real i Atletico spotkały się czteroktornie w tym sezonie. Real wygrał 2 razy, a poza tym odnotowaliśmy remis i wygraną Atletico. Los Blancos z Pucharem 1.48.

9. W ostatnim, marcowym meczu w lidze było 2:2. To był pierwszy remis od 14 meczów obu tych drużyn, a kolejny po 90 minutach wyceniamy na 3.50.

8. Real wygrał zaledwie jeden z czterech ostatnich meczów, tco jest ich najgorszą serią od lutego 2013. 1.91 na Atletico z "podpórką".

7. Jednakowoż wygrywając 3:1 z Espanyolem, zawodnicy z Santiago Bernabeu zdobyli choćby jednego gola w ósmym z dziewięciu ostatnich wyjazdów. 3.15 jeśli w Lizbonie trafią w obu połowach.

Zobacz gole z ostatnich derbów Madrytu:

6. Świeżo upieczeni mistrzowie Hiszpanii nie wygrali w trzech ostatnich meczach, co jest ich najgorszą passą od lutego. 1.25 w przypadku podwójnej szansy (remis lub porażka) Los Colchoneros.

5. Atletico strzelało tylko jedną bramkę w trzech z ostatnich pięciu spotkań wyjazdowych. Kurs 1.23 na under 1,5 bramki Atletico w finale.

4. Cristiano Ronaldo z 16 bramkami jest najlepszym strzelcem tegorocznej edycji Ligi Mistrzów i jest już tylko cztery gole od Raula (71) - najlepszego strzelca w dziejach Champions League. Jeśli Portugalczyk pokusi się o hat-trick, trafimy kurs 18.00.

3. Gabi i Raul Garcia popełnili w tym sezonie najwięcej fauli - 27 i 26. Gabi z czerwoną kartką? Kurs 20.00

2. Raul Garcia zaliczył najwięcej strzałów na bramkę z piłkarzy Diego Simeone - 29, ale CR7 aż 68. Bramkę Garcii wyceniamy na 5.10.

1. Łącznie obaj finaliśći w tym sezonie Ligi Mistrzów zdobyli 62 gole, co daje średnią 2,6 gola na mecz. Over 2,5 w lizbońskim finale to kurs 2.10.