WIelki Finał: Bayern Monachium vs. Borussia Dortmund


Doczekaliśmy się wielkiego finału Ligi Mistrzów. Za kilka godzin wszystko będzie jasne. Bayern Monachium czy Borussia Dortmund? Każdy zadaje sobie to pytanie. Na Wembley spora dawka emocji przed nami. 

Bayern Monachium jest faworytem przed dzisiejszym spotkaniem. Jest nim jednak nie bez powodu. Zdominowali rywalizację w Bundeslidze, w której z ogromną przewagą triumfowali. Ponadto wyeliminowali Borussię Dortmund z pucharu Niemiec. W półfinale pokazali Barcelonie, że nie jest wcale najlepszą ekipą świata. Duma Katalonii została upokorzona aż 7:0 w dwumeczu! Dzisiaj jednak te mecze nie będą miały większego znaczenia. Obie ekipy będą odpowiednio zmotywowane do walki.

Kadrowo Bawarczycy wyglądają niezwykle solidnie. Praktycznie żadnych braków. Zatem dzisiaj w pełni sił wyjdą na ten wielki finał. Mocnym atutem będzie nowy twór: Robbery. Jest to oczywiście połączenie RobbenaRiberym. W ostatnim meczu ligowym, a i nie tylko pokazali, że są aktualnie w genialnej formie. Na nich defensywa BVB musi uważać najbardziej.

Borussia Dortmund mimo tego, iż nie jest w roli faworyta na pewno nie odpuści. Już pokonywali bowiem Bayern. W półfinale Ligi Mistrzów również pokazali się ze znakomitej strony. Królewscy to również nie byle jaki zespół. Niemniej mieli więcej nerwów niż ich dzisiejszy przeciwnik. Na pewno demotywujący może być fakt, iż w ostatnim meczu ligowym przegrali na własne życzenie z Hoffenheimem. Ponadto przegrali ten mecz u siebie. Taka fatalna porażka przed finałem na pewno nie jest dobra.

Sytuacja BVB jest natomiast niepokojąca. W tygodniu media zaczęły szumieć po informacji, iż Mario Goetze nie zagra w dzisiejszym boju. Jest to na pewno spore osłabienie, niemniej Jurgen Klopp wciąż ma mocną kadrę. Jest Reus, jest Błaszczykowski i na nich będzie polegało rozegranie w dzisiejszym meczu. Strzelać ma oczywiście Robert Lewandowski, który wciąż ma szanse na koronę króla strzelców.

Kolejny mecz w tym sezonie obu ekip. W lidze dwukrotnie 1:1, w pucharze Niemiec lepszy Bayern. Niemniej w zeszłorocznym finale pucharu Niemiec to Borussia okazała się lepsza i to 5:2. Piszemy to, gdyż wtedy Goetze również nie grał. Stąd też może powtórzą ten wynik? Niemniej spodziewamy się tutaj sporej liczby goli i to jest nasz kluczowy typ na ten pojedynek - powyżej 3.5 bramki.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 3.5 gola, 2.75 Unibet

W przypadku remisu 0:0 otrzymasz zwrot stawki!