Wtorkowa Liga Mistrzów: Podsumowanie


Druga kolejka Ligi Mistrzów rozpoczęła się bez większych niespodzianek. Większość faworytów bowiem wygrała swoje mecze. Nie obył się jednak bez minimalnych zaskoczeń, co akurat mocno charakteryzuje europejskie puchary.

Tym minimalnym zaskoczeniem był remis na samą inaugurację 2. kolejki. Zenit St. Petersburg nieoczekiwanie stracił punkty w meczu z Austrią Wiedeń. Pojedynek zakończył się wynikiem 0:0, a antybohaterem meczu był Axel Witsel. Belg dostał czerwoną kartkę i kompletnie zburzył koncepcje gry zespołu. Tym samym była to największa niespodzianka wtorkowych starć.

Pozostali, zdecydowani faworyci nie dali już szans swoim przeciwnikom. Arsenal Londyn wygrał z Napoli 2:0. Kanonierzy kontrolowali mecz od początku do końca. Głównym kopaczem, który dał trzy punkty gospodarzom był Ozil. Ponadto Borussia wygrała 3:0 przeciwko Marsylii. Sytuacja podobna jak w meczu na Emirates. Dwa gole dla zespołu z Dortmundu strzelił LewyFC Barcelona wymęczyła wygraną z Celticiem, który grał w 10-tkę (1:0), a Chelsea rozbiła Steauę w Bukareszcie 4:0.

Mało interesujący był mecz na Amsterdam Arenie. Ajax bowiem remisował z AC Milanem do 90 minuty 0:0. Końcówka jednak przyniosła dwa gole - najpierw dla gospodarzy, a następnie dla Rossonerich. To jednak Holendrzy powinni wygrać. Milan otrzymał karnego w dość niejednoznacznej sytuacji. Mario Balotelli jednak wytrzymał presję i po wyproszonym karnym, wykonał go bardzo pewnie. Tym samym był to najbardziej kontrowersyjny mecz we wtorkowej serii.

Pozostałe wyniki:

  • Porto vs. Atletico 1:2 (1:0)
  • Basel vs. Schalke 0:1 (0:0)