Capital One Cup: Leeds vs. Chelsea Londyn


Capital One Cup odbędzie się dzisiaj bardzo intrygujące starcie. Zmierzą się zespoły, które są na dwóch różnych szczeblach. Reprezentujące nPower Championship Leeds United podejmie zespół, który musi coś udowodnić - Chelsea Londyn. The Blues po ogromnym zawodzie w Japonii podczas KMŚ musi pokazać pazur, mimo, iż nie jest to zbyt prestiżowy turniej. Potrzebny im sukces.

Zespół z niższej klasy rozgrywek radzi sobie słabo w swojej lidze. Zajmują dopiero dwunaste miejsce w tabeli i nie mają większych szans by awansować dalej. Leeds zatem potrzebuje ambitnych spotkań by udowodnić, że są drużyną, która potrafi walczyć z każdym. Dzisiaj będą mieli do tego najlepszą okazję. Gospodarze ostatnio grają świetną piłkę. Przegrali jeden mecz z Derby County. Pozostałe pojedynki wygrali! Ograli Crystal Palace, Leicester City, Huddersfield, a także Ipswich Town w poprzedniej kolejce. Wciąż we wspaniałej dyspozycji jest Becchio, który strzela mnóstwo goli. poza nim Green jest zawodnikiem na, którego przyjezdni muszą uważać, ponieważ rozstrzelał się ostatnio.

Gospodarze mają mały problem kadrowy na ten mecz. Nie zagra podstawowy defensor - Peltier (12/0). Innymi brakami są Tate (5/0 obrona) oraz Thomas (4/1 pomoc). Jak widać jest tylko jeden poważniejszy brak w zespole Leeds i to ostatecznie nie jest zła wiadomość.

Drużyna z Premiership zawodzi w tym sezonie na wszystkich frontach. Chelsea odpadła z Ligi Mistrzów, w Klubowych Mistrzostwach Świata polegli w finale, a w lidze zajmują trzecie miejsce i tracą już 13 punktów do Diabłów. Forma The Blues jest przeciętna. Wygrali co prawda 3 mecze. Pokonali w LM Nordsjaeland 6:1, lecz i tak zajęli trzecie miejsce i będą grać w Lidze Europejskiej. Wygrali z Sunderlandem i w półfinale KMŚ ograli Monterrey. Polegli natomiast z West Hamem United oraz Corinthians. Z brazylijskim triumfatorem Copa Libertadores zagrali fatalny mecz, a Torres nie wykorzystał sytuacji 100% by wyrównać... 

Chelsea ma również problemy kadrowe. W dzisiejszym starciu zabraknie takich postaci jak: Cahill (11/2 obrona)Terry (7/1 obrona)Romeu (6/0 pomoc)Ramires (15/1), Obi Mikel (14/0 pomoc). Pod znakiem zapytania stoi też występ Sturridge'a. Widać, że kłopoty mają poważniejsze niż ich dzisiejszy przeciwnik. Benitez będzie miał dzisiaj ciężkie zadanie.

Oba zespoły nie grały od lat ze sobą. Zespół Leeds w tym turnieju potrafi jednak grać. Kilka sezonów temu wygrali nawet z Manchesterem United. Dzisiaj będzie niesamowicie ciężko, gdyż obie drużyny będą silnie zmotywowane - mają coś do udowodnienia. Zakładamy zatem, że mecz będzie otwarty i spodziewamy się sporej liczby trafień. Obie drużyny powinny dzisiaj strzelić gola, stąd też spodziewamy się co najmniej trzech goli.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Powyżej 2.5, 1.57 Unibet