Capital One Cup: Southampton vs. Bristol City


Trzecia runda Capital One Cup przed nami. Jednym z ciekawszych pojedynków we wtorkowych starciach będzie mecz z udziałem Świętych. Podejmą oni bowiem Bristol City. Oba zespoły dzieli kilka klas, niemniej goście na pewno nie poddadzą się bez walki. Southampton jest jednak mocnym faworytem.

Southampton w ostatni weekend potwierdził, że ma zamiar walczyć o europejskie puchary w tym sezonie. Pokonali bowiem w wyjazdowym meczu Liverpool (1:0). Jednym z bohaterów był Artur Boruc, który potwierdził swoją formę kilkoma ważnymi interwencjami. Święci jednak walczyć chcą również o trofea. Puchar ligi jest jak najbardziej w ich zasięgu. W drugiej rundzie pokazali, że nie będą nikogo lekceważyć. Rozbili bowiem Barnsley 5:1.

Trener Maurici Pochettino zapewne da odpocząć kilku swoim zawodnikom po ciężkim boju na Anfield. Niemniej szansę powinni dostać zawodnicy, którzy w ostatnim czasie grali mniej jak Gaston RamirezJack Cork czy Kelvin Davies. Ponadto kilku kopaczy z podstawowej jedenastki również powinno pozostać w kadrze na mecz z Bristolem.

Bristol City reprezentuje League One. Niemniej nie spisują się tam najlepiej. Zajmują miejsce 21., czyli w są w strefie spadkowej. Ostatnia forma przyjezdnych jest również znacznie poniżej oczekiwań. Zaliczyli bowiem dwie porażki i remis w trzech ostatnich konfrontacjach. Ponadto będzie to trzeci mecz w ciągu ostatnich ośmiu dni. Tym samym trener Sean O'Driscoll powinien dokonać kilku roszad. Jak wiemy zespoły z niższych lig nie mają tak równych, szerokich kadr jak zespoły z Premiership.

Oba zespoły grały ze sobą kilka sezonów temu w Championship. Niemniej wtedy dominowali kopacze Bristolu. Tym razem sytuacja diametralnie się zmieniła. To Święci grają w Premier League, mają też niezwykle mocną kadrę. Gospodarze nie powinni mieć kłopotu z awansem, a i do tego powinni to zrobić w dobrym stylu. Powyżej 2.5 gola to nasz typ na ten mecz.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.45 Unibet