Championship: Leeds United vs. Charlton Athletic


     Dobry mecz odbędzie się dzisiaj na Elland Road w ramach nPower Championship. Zespół aspirujący do powrotu do Premier League po latach, Leeds United, zmierzy się z zespołem, który nie może się odnaleźć w tym sezonie, Charltonem Athletic. Który z nich przełamie pierwsze lody i będzie prowadził, a który ostatecznie wygra?

     Leeds United dotychczas gra dobrze. Zajmują dziewiąte miejsce z 18 punktami w tabeli. Do lidera tracą zaledwie 4 punkty, to dość istotne i widać jak w tym sezonie liga jest równa, mocna. Ostatnia forma gospodarzy jest wysoka, a potwierdza to seria sześciu pojedynków bez porażki. Wygrywali z takimi ekipami jak Evertonem w pucharze, Bristolem czy też Barnsley. Zdarzyły się remisy przeciwko Boltonowi i trochę niespodziewanie z Shefieldem Wendsday, ale wpadki muszą się pojawić raz na jakiś czas. Leeds przed dzisiejszym meczem ma dużo powodów do radości. Po długoterminowych kontuzjach wracają Paul Green i David Norris. To ważne ogniwa. Dzisiaj na pewno nie zagrają 90 minut, ale trener Warnock powinien dać im szansę w trakcie meczu. Jedynym brakiem będzie tylko McCormach (5/1 napad). Gospodarze jednak mają innych niezłych napastników, jak na przykład Becchio (11/8).

     Charlton Athletic nie może zaliczyć początku sezonu na zapleczu Premiership do udanych. Zajmują dopiero osiemnaste miejsce z 12 punktami na koncie. Nie ma tragedii, ale pisano, że mają walczyć o awans, a na razie są bliżej strefy spadkowej. Ostatnia forma to przelatanie słabych spotkań z dobrymi. Potrafili pokonać na wyjeździe takie zespoły jak Ipswich czy Blackpool. Polegli natomiast z Watfordem czy Barnsley na własnej murawie – odzwierciedla to nieco chimeryczności tej ekipy. W między czasie również zremisowali z  Blackburn. Przyjezdni mają dzisiaj nieco więcej problemów kadrowych. Na pewno nie wystąpią: Ricardo Fuller (7/2 atak), Kermorgant (6/2 atak), Wiggins (6/0 defensywa). Natomiast występ Taylpra (1/0 obrona) stoi pod znakiem zapytania. Jak widać siła linii ataku mocno osłabiona. Przez co goście też strzelają mało goli, brakuje im skuteczności. Dzisiaj jednak będą się mierzyć z dość ofensywną ekipą i jeśli nie odpowiedzą ogniem, będzie kłopot.

     H2H mało tych spotkań ostatnio. W sezonie 2009/2010 oba zespoły grały ze sobą dwa mecze i były one słabe. Tym razem po tym jak do kadry Leeds powróciło kilku ważnych kopaczy, do tego jest Becchio, wyglądają lepiej. Warto jednak zwrócić uwagę, że mają świetną passę, a takie wiecznie nie trwają. Stąd też warto pójść w kierunku bramek. Warto zagrać jednak na powyżej 2.5 gola, Leeds mocne, a Charlton jeśli nie odpowie golem, zostanie zmiażdżone.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln w Unibet!

Typ: Powyżej 2.5, 1.65 Unibet