Championship: Leeds Utd. vs. Blackpool


Dzisiaj czeka nas jeden pojedynek w nPower Championship. Mecz bez większej rywalizacji o awans czy utrzymanie, niemniej wciąż walka o lepszą pozycję trwa nadal. Leeds United, które nieco zawiodło w tym sezonie podejmie Blackpool FC. Oba zespoły są blisko siebie i może to być dość interesujące spotkanie. Zważywszy na to, iż u gości mamy zmiany, które mogą mieć dobry wpływ na ten team.

Leeds United niestety nie włączyło się do walki o awans w tym sezonie, zatem te plany przejdą najprawdopodobniej na kolejny sezon. Aktualnie zajmują trzynaste miejsce i w tej chwili marzeniem dla gospodarzy jest to by zakończyć sezon w czołowej dziesiątce. Są na to nadzieje, niemniej muszą ochłonąć po ostatnich wpadkach. W lidze bowiem nie wygrali od trzech spotkań. Polegli z liderem z Cardiff oraz przeciwko Middlesborough, a w międzyczasie zremisowalki z Wolverhampton. Weekend natomiast przyniósł sromotną porażkę z Manchesterem City co pozbawiło Leeds szans na walkę o tytuł w pucharze Anglii.

Gospodarze dzisiaj wystąpią w bardzo silnym składzie. Do zespołu wraca istotny pomocnik, Paul Green (17/4). Jest on potrzebnym kopaczem w drużynie z Leeds. Jedynym brakiem dzisiaj będzie Byram (31/1 pomoc), niemniej jest szansa, iż może się pojawić, lecz minimalna. Mimo to kadra Leeds jest dzisiaj silna.

Blackpool FC również bez błysku w tym sezonie. Nawet przez chwilę nie zbliżyli się do czołówki, a i bliżej nawet było im do strefy spadkowej. Goście są dwie pozycje niżej w tabeli i ich jedynym celem jest to by się utrzymać. Forma Blackpoolu jest w kratkę: PWPWP. Przegrali z niżej notowanymi rywalami jak Barnsley czy Ipswich, a potrafili między innymi ograć Milwall. Widać zatem, iż są w bardzo chaotycznej dyspozycji i przydałoby się poukładać ten zespół.

Nowy trener, Paul Ince ma za zadanie utrzymać się w lidze, a potem zbudować zespół, który może walczyć o awans do Premier League. Dzisiaj jego pierwszy mecz i jeszcze może zaliczyć wpadkę. Póki co jest trenerem bardzo krótko. W dziejszym meczu nie zagra tylko jeden, mało istotny defensor, Harris (2/0). Legenda piłki w Anglii będzie miała zatem niemal pełną kadrę do dyspozycji.

Pierwszy mecz w tym sezonie pomiędzy tymi zespołami zakończył się na korzyść Blackpoolu. Dzisiaj nowa energia jest w drużynie, w postaci trenera i to może mieć wpływ na to by wygrali. Mimo to bardzo ciężko wytypować zwycięzcę tej batalii. Naszym zdaniem jednak warto pójść w to, iż goście strzelą gola w tym starciu, Leeds wciąż bez formy i na pewno nie odbudowali swoich morale na dzisiejszy mecz.

Zarejestuj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Blackpool strzeli, 1.30 Unibet