Championship: Middlesborough vs. Leeds United


Poza Ligą Mistrzów mamy też dzisiaj nieco emocji w angielskiej piłce. W nPower Championship dojdzie do bardzo interesującego spotkania. Zmierzą się ze sobą zespoły, które walczą o awans do Premier League. Middlesborough zajmują miejsce w strefie barażowej, Leeds natomiast musi gonić czołówkę. Muszą jednak zacząć wygrywać. Czy goście zaczną od dzisiaj?

Middlesborough marzy się awans do elity. Ostatnia forma jednak nie wygląda zbyt obiecująco. Przez słabszą dyspozycję spadli na miejsce szóste i muszą się teraz bardzo pilnować by nie spaść z czołowej szóstki. Ostatnie pięć spotkań w lidze to pięć porażek! Nikt się niespodziewał, że mogą wpaść w tak fatalną formę. Wygrali jedynie mecze w pucharze Anglii i awansowali do piątej rundy. Ostatnio przegrali z Barsnley - miejsce 22 w tabeli... Widać, że (być może chwilowo) utracili swój potencjał.

Zespół dzisiaj może być osłabiony brakiem dwóch podstawowych napastników. Miller (16/5) oraz McDonald (19/10) to prawdopodobne absencje na dzisiejszy mecz. Trener Mowbray może mieć zatem kłopot z ustawieniem linii ataku.

Przyjezdni grają bardzo chimeryczny sezon i przez to zajmują aktualnie dziewiąte miejsce. Mają jednak w tej chwili dość małą stratę do dzisiejszego rywala i jeśli go pokonają włączą się do walki o awans. Leeds w ostatnim czasie pokonał też Tottenham Hotspur i awansowali do kolejnej runcy pucharu Anglii. W lidze jednak poprzedni mecz był dość pechowy. Zremisowali 2:2 w Wilkami, ale gola na remis dla Wolverhampton strzelono w 91 minucie! Stąd też dzisiaj goście wyjdą zapewne dzisiaj bardzo zmotywowani i pokażą swoją sportową złość.

W kadrze Leeds powraca do kadry dwóch bardzo ważnych zawodników. Doświadczony Diouf (27/4 napad), a także Austin (21/1 pomoc). Goście zatem zagrają w niemal pełnym składzie.

Leeds bardzo lubi grać z Middlesborough. W tym sezonie wygrali już raz, a ogółem nie przegrali na terenie rywala od dłuższego czasu. Dzisiaj powinni ponownie pokazać na co ich stać i wykorzystają słabość Middlesborough. Wygrana gości to najlepszy zakład na ten mecz, ale w razie remisu otrzymamy zwrot stawki.

Zarejestruj się i zgarnij ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Leeds (DNB), 2.40 Unibet