Championship: Wigan vs. Doncaster Rovers


Emocje w eliminacjach do Ligi Mistrzów to jedno, ale nie można zapominać o rozgrywkach Championship. Dojdzie dzisiaj do spotkania zaległego. Wigan Athletic zagra na własnej murawie z Doncasterem Rovers. Spadkowicz kontra beniaminek - kto wygra w tej konfrontacji? 

Wigan Athletic to niebywale chaotyczna drużyna. W poprzednim sezonie zdobyli puchar Anglii, ale zapomnieli o tym by pozostać w Premier League. Tym samym drużyna zagra w fazie grupowej Ligi Europy, a zarazem będzie grać na zapleczu Premier League. Sezon rozpoczęli przeciętnie. Na pewno dotkliwa była gorycz porażki o tarczę dobroczynności z Manchesterem United. Niemniej najważniejsza jest teraz liga. A w niej w pierwszym meczu wygrali z Barnsley na wyjeździe aż 4:0. W ostatniej kolejce ulegli natomiast z Bournemouth 0:1- również na wyjeździe.

Kadrowo Wigan wygląda nieźle patrząc przez pryzmat ligi. Dzięki zapewnionemu występowi w LE zostało kilku kluczowych kopaczy. Niemniej w dzisiejszym meczu nie zagra jedna z istotniejszych postaci, Cullum McManaman. Dostał on czerwoną kartkę w ostatnim czasie. Niemniej pozostali zawodnicy powinni zagrać z Maloneyem na czele.

Doncaster Rovers to drużyna, która wywalczyła upragniony awans w ostatnim sezonie. W aktualnych rozgrywkach celem jest utrzymanie się i ewentualnie powalczenie o fazę play-off. Jak na razie rozpoczęli podobnie jak rywale. W pierwszym spotkaniu zostali rozbici u siebie z Blackpool - 1:3. Natomiast w poprzedniej kolejce pokonali 2:0 Blackburn, które jest w ewidentnym kryzysie. W międzyczasie wygrali w pucharze ligi z Rochdale. Do kadry powrócił Furman, po ym jak grał dla reprezentacji RPA. Kadra niemal pełna.

Obie drużyny dzielą priorytety. Niemniej sądzimy również, że i też klasa. Gospodarze mają znakomitą kadrę i w porównaniu do Doncasteru są znacznie silniejsi. Wigan ma jeden cel - powrót do Premier League. Muszą zatem wygrywać w każdym meczu ze słabszym rywalem. Tym samym typujemy wygraną Wigan w dzisiejszym meczu.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Wigan wygra, 1.42 Unibet