David Luiz - pozostanie w Chelsea?


Aktualne okno transferowe wzbudza mnóstwo emocji. Wiele niewiadomych, wiele ciekawych spekulacji. Jedną z nich jest też przyszłość jednego z najlepszych stoperów świata - Davida Luiza. Wiele klubów pragnie pozyskać tego Brazylijczyka. Jaka przyszłość czeka tego młodego zawodnika?

David Luiz, który aktualnie jest zawodnikiem Chelsea Londyn wzbudza spore zainteresowanie wśród europejskich gigantów. Jose Mourinho nie będzie chciał jednak tak łatwo oddać tego obrońcy. Jest on na pewno jedną z większych postaci w swoim zespole. Jest zdecydowaną ostoją defensywy i w poprzednim sezonie bardzo wspierał The Blues. Portugalski szkoleniowiec na pewno odpowiednio wkomponuje tego kopacza w swoją koncepcję taktyczną. Stąd też na pewno będzie chciał go zatrzymać w swojej drużynie. 

Zainteresowanie jest jednak ogromne. FC Barcelona szuka tego typu defensorów by ustabilizować właśnie tę formację. Drużyna Vilanovy jest na pewno w stanie wyłożyć odpowiednią sumę za Brazylijczyka. Ponadto do drużyny Dumy Katalonii dołączył Neymar, który na pewno będzie w stanie pomóc w ewentualnych negocjacjach ze swoim rodakiem. Innym kandydatem jest również PSG, które również potrzebuje wzmocnić obronę. Tutaj jednak wydaje się to być mało realne. David Luiz wolałby grać w zdecydowanie silniejszym klubie jak Chelsea czy Barca.

W mediach w ostatnim czasie pojawiły się spekulacje o tym, iż Luiz miałby dołączyć do... Bayernu Monachium. Sam Pep Guardiola poprosił samorząd Bawarczyków by ci zgłosili chęć pozyskania tego świetnego defensora. Twierdzi przy tym, iż nadawałby się i to bardzo do drużyny z Monachium. Naszym zdaniem również pasowałby do drużyny mistrzów Niemiec.

Sądzimy, iż Brazylijczyk w przyszłym sezonie będzie grał w jednym z trzech klubów. Mianowicie albo zostanie w Chelsea albo trafi do Barcelony czy też Bayernu Monachium. Walka będzie ostra, ponieważ David Luiz spisuje się znakomicie, pokazał to podczas pucharu Konfederacji. Stąd też mamy te trzy typy na ewentualny transfer Davida Luiza.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typy: Chelsea, 1.35 lub Barcelona 5.00 lub Bayern, 20.00 Unibet