Derby Manchesteru!


     Sporo emocji czeka nas dzisiaj w Premier League. Dzisiaj możemy się sporo dowiedzieć o tym, kto zostanie mistrzem w Anglii. Na Etihad Stadium dojdzie do hitu. Manchester City podejmie ekipę lidera, Manchester United. Jest to bardzo ważny pojedynek. Obu zespołom ostatnio wiedzie się przeciętnie, która drużyna zatem jest w stanie wygrać w tej spektakularnej walce?

     Manchester City to ekipa, która gra w tym sezonie chaotycznie. Zajmują drugie miejsce w tabeli, a z Ligi Mistrzów odpadli i to z ostatniego miejsca. The Citizens po prostu brakuje werwy. Ostatnia forma gospodarzy nie jest zbyt solidna, jak na taki zespół jakim jest City. Gospodarze na ostatnie pięć spotkań wygrali tylko jeden mecz, w dodatku z Wigan. Poza tym 3 remisy i porażka. W LM zremisowali z Realem, a w ostatnim tygodniu polegli w Dortmundzie po bardzo kiepskiej grze. Pozostałe remisy odnieśli z Chelsea i Evertonem. Zespół jest w ewidentnym kryzysie i już media spekulują czy Mancini niebawe opuści drużynę. Dzisiaj kłopotem będzie też brak KolarovaRichardsaRodwella. Wciąż jednak potencjał kadrowy jest ogromny. Morale są nieco niższe i to może mieć kluczowy wpływ na wynik.

     Manchester United gra niezły sezon, choć i im zdarzają się poważniejsze wpadki. Na szczęście zajmują pierwsze miejsce w tabeli Premiership, a z Ligi Mistrzó również wyszli z pierwszego miejsca. Goście w ostatnich pięciu meczach grali dość średnio. Przegrali dwa razy, a trzykrotnie wygrali. Porażki jednak nie były na tyle istotne, bo ponieśli je w LM. Problem jednak tkwi w tym, że rozegrali te mecze, a szczególnie z Cluj w bardzo mierny sposób i za to kibice ich wygwizdali w ostatnim meczu. Poza tymi wpadkami wygrywali przeciwko QPR, West Ham United, a także z Readingiem po bardzo dziwnym meczu. Sir Alex Ferguson będzie miał dzisiaj lekki mankament w linii pomocy. Wciąż zabraknie NaniegoKagawy (choć tutaj jest jeszcze znak zapytania), Andersona oraz Valencii. Są to spore braki, jednak kadra jest na tyle szeroka, że Szkot na pewno wymyśli coś sensownego.

     H2H jest bardzo wyrównane. Oba zespoły wymieniają się zwycięstwa. Teraz teoretycznie przyszła kolej na gości. Nie zdziwiłbym się gdyby faktycznie wygrali, jednak ciężko tutaj wybrać jednego, konkretnego faworyta. Warto zatem pójść w kierunk bramek. Mecz powinien być bardzo otwarty. Oba zespoły dysponują niesamowitymi napadami w dodatku są ofensywnie nastawione. Typ na powyżej 2.5 gola jest najodpowiedniejszym.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.65 Unibet