Kto następcą Sir Alexa Fergusona?


W końcu doszło do tego, do czego kiedyś musiało dojść. Sir Ale Ferguson zakończy po aktualnym sezonie kariere trenerską. Manchester United już na pewno nie będzie takim samym zespołem. Niemniej żywa legenda czerwonej części Manchesteru na pewno będzie wspierać swój zespół w postaci dyrektora sportowego i ambasadora klubu. Kto zostanie jego następcą?

Już od kilku sezonów mówiło się, iż wciąż aktualny trener Czerwonych Diabłów będzie musiał opuścić swój tron. W tym sezonie spekulowano o trzech opcjach. Zakończeniu kariery co jeszcze wydawało się mało prawdopodobne, a także o przedłużeniu kontraktu o rok lub trzy lata. Niestety dla wielu fanatyków, kibiców zespołu United Szkot zakończy karierę po tym sezonie. Nie ma co jednak rozpaczać. Odchodzi jako legenda, ojciec mnóstwa sukcesów. Ponadto odchodzi po zdobyciu kolejnego mistrzostwa Anglii. Wciąż będzie pracował z Manchesterem i jak przytoczył w jednym z wywiadów to na pewno wesprze nowego szkoleniowca zespołu.

Lista ewentualnych następców Sir Alexa Fergusona jest bardzo długa. Począwszy od Jose Mourinho, przez Jurgena Kloppa i Davida Moyes'a, a ponadto wielu, wielu innych. Niemniej powyższa trójka wydaje się być najmocniejszymi kandydaturami. Najmniej prawdopodobna wydaje się selekcja Jurgena Kloppa. Jest to utalentowany szkoleniowiec, aczkolwiek nie wydaje się nam by pasował do angielskiego stylu piłki. Potrzebny jest trener, który zna już te podwórko.

Takimi kandydatami bez wątpienia są Moyes jak i Mourinho. Obaj mają doświadczenie z Premier League. Moyes od 2002 roku prowadzi Everton. Zbudował całkiem niezły zespół. Brakowało mu jednak zawsze funduszy by sprowadzić świetnych zawodników. Takie zaplecze będzie już miał w zespole Czerwonych Diabłów. Ponadto jest zaufanym szkoleniowcem, widać, że ma poparcie klubu jak i kibiców. Portugalczyk natomiast ma kilka asów w rękawie. Zna już kilka wielkich lig, w których prowadził drużyny. Doprowadził Inter i Porto do triumfu w Lidze Mistrzów. Z Chelsea zdobył kilka tytułów mistrza Anglii. Z Realem natomiast poszło mu przeciętnie, aczkolwiek odniósł kilka sukcesów i jest bliski kolejnego - pucharu Króla. Obaj panowie zatem mają bardzo dobre CV.

Dwaj kandydaci z powyższego akapitu wydają się największymi faworytami do podpisania kontraktu z Manchesterem United. Obaj panowie na pewno poradzą sobie z presją spoczywającą na nich. Są bowiem bardzo doświadczonymi trenerami. Stąd też sądzimy, iż któryś z nich zostanie trenerem wielkiego Manchesteru United i zastąpi Sir Alexa Fergusona.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Moyes, 1.25 Unibet lub Mourinho 5.00 Unibet