Premier League: Arsenal Londyn vs. Norwich


Rozgrywki w Premier League dochodzą już do finiszu. Walka o puchary oraz utrzymanie trwa w najlepsze. Dzisiejszy gospodarz, Arsenal Londyn walczy o Ligę Mistrzów i muszą wygrywać. Norwich natomiast to zespół, który nie jest pewny bytu w lidze i również potrzebują utrzymywać przewagę nad zespołami zagrożonymi spadkiem. Przed nami zatem dość ciekawa konfrontacja.

Kanonierzy w tym sezonie przebili chyba wszystkich swoją chaotyczną grą przez większą część rozgrywek. Niemniej w ostatnim czasie Arsene Wenger zapanował odpowiednio nad zespołem i walczą o Ligę Mistrzów. Są w tej chwili na piątej pozycji i tracą dwa punkty do swoich lokalnych rywali - Chelsea i Tottenhamu. W dodatku Koguty mają rozegrany jeden mecz więcej. Arsenal zatem stoi przed szansą występów po raz kolejny w prestiżowej LM. Muszą jednak wygrywać z dużo słabszymi rywalami.

Do kadry Kanonierów wraca dzisiaj bardzo ważny duet. WalcottWilshere są gotowi do gry i pomogą swojej drużynie w walce o TOP 4. W zespole jednak zabraknie Mertersackera, który złapał w poprzednim meczu czerwoną kartkę. Nie wiadomo też czy zagra bohater Arsenalu Londyn sprzed tygodnia - Rosicky.

Norwich gra w tym sezonie nieźle. Byli na początku skazywani na spadek, na szczęście grali całkiem zgrabnie i aktualnie zajmują czternaste miejsce. Muszą jednak wciąż uważać na zespoły, które są za nimi. Mają bowiem tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową - mianowicie chodzi o Wigan. Forma Kanarków ostatnio jest słaba. Co prawda przegrali tylko dwukrotnie na pięć bojów, ale żadnego meczu też nie wygrali.

Kadra przyjezdnych dzisiaj będzie najprawdopodobniej okrojona o ostatnio podstawowego bramkarza - Marka Bunn'a. To na pewno sprawi kłopot w szeregach defensywy w Norwich, ponieważ wciąż kontuzjowany jest pierwotny golkiper Kanarków, Ruddy

Pierwsza część sezonu przyniosła niespodziewany wynik. Norwich wygrało pierwszy mecz 1:0. Wtedy jednak Kanonierzy grali bardzo przeciętnie. Dzisiaj w dodatku ze swoimi czołowymi kopaczami powinni już podołać zadaniu i to dość gładko. Europejski handicap w stronę gospodarzy to nasz typ na ten mecz.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Arsenal (-1 EH), 1.66 Unibet