Premier League: Chelsea Londyn vs. Liverpool FC


     Wielki dzień dzisiaj w angielskiej Premier League. Dwa ciekawe spotkania, a jednym z nich będzie hit, klasyk na Stamford Bridge. Chelsea Londyn bowiem podejmie ekipę Liverpoolu FC. Gospodarze prowadzili przez większą część sezonu, teraz to Diabły prowadzą, The Blues zatem musi ich gonić. Czy dzisiaj pokonają byłą ekipę Jerzego Dudka?

     Chelsea Londyn w ostatnim czasie gra w kratkę, choć na pewno nie wygląda to tragicznie. Powinni jednak zacząć grać stabilniej, ponieważ przez dwie wpadki stracili tak naprawdę fotel lidera. Ostatnio jednak ponownie zaczęli grać lepiej. Porażki z Shakhtarem i z Manchesterem United przyniosły zespołowi troszkę kłopotów, ale to dopiero po niespodziewanym remisie ze Swansea stracili pierwsze miejsce, choć w tym meczu zagrali dobrze. Po prostu Swansea miało szczęście. W międzyczasie zrewanżowali się Czerwonym Diabłom i pokonali ich w pucharze ligi 5:4. Ostatnio natomiast pokonali w rewanżowym pojedynku ekipę z Ukrainy. Było to potrzebne zwycięstwo ekipie Di Matteo. Zagrali dobre, róne spotkanie i dzięki temu powoli mogą myśleć o 1/8 finału w Lidze Mistrzów. Dzisiaj jednak muszą skupić się na rywalizacji w Premiership z Liverpoolem. Może i rywale nie są w takiej dyspozycji jakiej powinni, jednak mecz powinien być dobrym widowiskiem. W szeregach gospodarzy nie zagrają: Lampard oraz Ashley ColeW dodatku nie wiadomy jest występ Terryego. Są to poważne braki, niemniej mają szeroką kadrę i powinni ponownie wybrnąć z tych trzech poważnych braków.

     Liverpool FC gra słabo. Nie ma co się oszukiwać, nie mają formy, ciągle jej szukają i przez to zajmują zaledwie trzynaste miejsce w lidze i nie widać szans na szybką poprawę pozycji. Powoli może dojść do tego, że nie wystąpią w europejskich pucharach co byłoby ogromnym rozczarowaniem. Kadra jest niezła, bo mają kilku świetnych kopaczy jak np. Luis Suarez, ale wciąż brakuje tej werwy w drużynie. Trener Rodgers ma jednak spoto czasu by poukładać drużynę. Pamiętajmy też, że cierpliwość wpładz klubu również może się wyczerpać. Dzisiaj goście mają szansę na wywalczenie punktów, w końcu na takie spotkania jest inna motywacja. Mimo ostatniej porażki w LE nie powinno to mieć większego wpływu na dzisiajszy mecz. Kadrowo wyglądają nieźle. Jednak również mają absencje w zespole. Nie zagrają: Bonni, Kelly oraz Lucas. Trener Rodgers ma także szeroką kadrę i powinniśmy dzisiaj zobaczyć dobry zespół po stronie The Reds.

     H2H na korzyść Liverpoolu! Wygrali aż 5 z ostatnich 6 spotkań. W tym trzykrotnie wygrywali na Stamford. Dzisiaj również bym ich nie skazywał na porażkę. Zespół ma potencjał i potrzebują wygranej z czołową ekipą. Łatwo nie będzie, jednak pamiętajmy, że to jest Premiership. Polecam zatem typ na podwójną szansę w stronę przyjezdnych po bardzo dobrym kursie.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Remis bądź Liverpool, 1.92 Unibet