Premier League: Chelsea Londyn vs. Manchester City


      Bardzo ciekawe i emocjonujące widowisko dzisiaj popołudniu w Premier League. Na Stamford Bridge, miejscowa Chelsea podejmie ekipę vice lidera, Manchester City. Będzie to bardzo ważny pojedynek, jeden z tych, które będą ważne w walce o tytuł. Czy Chelsea Londyn podoła w tej batalii z The Citizens? Czy też ulegną i już będą sporo tracić do dwóch ekip z Manchesteru?

      Chelsea Londyn gra w tym sezonie niezły futbol, jednak zaliczają wpadki. W tej chwili zajmują czwarte miejsce, tracąc do lidera 6 punktów - stąd też bardzo potrzebują zwycięstwa. Ich ostatnia forma jest wręcz fatalna. Pokonali tylko jeden zespół na 5 spotkań, 2x zremisowali i 2x przegrali. Zwycięstwo odnieśli po ciężkim meczu z Shakhtarem. Remisy natomiast odnieśli ze Swansea i Liverpoolem. Ostatnie 2 mecze to dwie solidne porażki. Jedną ponieśli z Wet Bromem, a ostatnią z Juventusem aż 0:3. Po tym meczu zwolniony został Di Matteo,a  w jego miejsce wszedł Benitez - czy to słuszna decyzja, dopiero się przekonamy. Gospodarze mają potencjał, jednak w napadzie widać ogromną lukę. Bez formy jest TorresSturridge, również jeszcze jest nieprzygotowany odpowiednio do gry w Premiership na najwyższym poziomie. W dodatku kłopotem The Blues jest brak Terry'egoLamparda. To są ogromne braki i to widać na boisku. 

     Manchester City gra w tym sezonie równo - jak w poprzednim. Zajmują drugie miejsce, ale jeśli wygrają to ponownie wskoczą na fotel lidera. O wygraną powinno być jednak ciężko. Forma przyjezdnych jest lepsza niż ich dzisiejszego przeciwnika, jednak również wymaga się od nich więcej. Dwa razy wygrali i trzykrotnie zremisowali w ostatnich 5 pojedynkach. Remisy odnieśli z: West Hamem, Ajaxem i Realem - przez co praktycznie pożegnali się z Ligą Mistrzów. Poza tym zwyciężyli z Tottenhamem po ciekawym boju i z Aston Villą aż 5:0. Mają potencjał i o tym wszyscy wiemy. W wysokiej formie są TevezAguero, którzy ostatnio sporo trafiają. Muszą jednak dzisiaj bardziej skupić się na defensywie, a tam brakuje Richardsa, którego bardzo trudno przejść. Co wymyśli Mancini w tej batalii o kosmicznie ważne punkty?

     H2H na korzyść The Citizens. Ostatnio wygrali z Chelsea w meczu o Tarczę Dobroczynności, 3:2. U siebie Chelsea ostatnie dwa mecze wygrała i to dość pewnie. Spodziewam się bardzo ciekawego widowiska. Wygląda na to, że będzie to otwarty hit i odpuszczę typowanie 1x2 - lepiej pójść w stronę bramek. Polecam typ na powyżej 2.5 gola w tej rywalizacji.

Zarejestruj się i zgranij bonus 100% do 200pln!

Typ: P