Premier League: Chelsea vs. Norwich


      Po emocjach z Ligi Mistrzów wracamy na podwórka ligowe. Dzisiaj warto zwrócić uwagę na kolejkę w Premier League. Lider ligi, Chelsea Londyn podejmie zespół z dolnej części tabeli, Norwich City na Stamford Bridge. Aktualnie The Blues są liderami i w tym sezonie ich celem jest majster. Stąd też takie mecze powinni przechodzić spacerkiem, ale czy tak będzie i tym razem?

     Chelsea Londyn zaczęła ten sezon w świetny sposób. Po porażce w Superpucharze Europy i remisie z QPR zaczęli swój marsz do góry. W LM z Juventusem również zremisowali w dość niefrasobliwy sposób, potem już przyszła kolej na 4 wygrane z rzędu. Zaczęło się od pokonania Stoke na własnej murawie, potem miazga z pucharze ligi z Wolverhamtpon (6:0!). W ostatni weekend natomiast The Blues mieli prawdziwy sprawdzian przed sobą, który zdali na 5tkę. Pokonali bowiem Arsenal Londyn na Emirates 2:1 - Mata i Torres błysnęli klasą. W ostatni wtorek pokonali też mistrza Danii, Nordsjaeland 4:0 - i ponownie błysk genialności pokazał Mata zdobywając dwa gole. Dzisiaj powinien być nawet dużo łatwiejszy rywal niż ostatnio. W dodatku do kadry najprawdopodobniej wróci Sturridge i może zasiądzie już na ławce. To spore wzmocnienie. Kadra w formie, wszyscy uśmiechnięci - mają wysokie morale.

     Norwich City jest zespołem słabym w tym sezonie. Zajmują 18te miejsce, co oznacza, że są w strefie spadkowej. Zgromadzili na razie 3 punkty, dzięki remisom. Remisy przeciwko QPR, West Hamowi, a tym bardziej Tottenhamowi to niezłe wyniki patrząc zupełnie obiektywnie. Ostatnio nawet wygrali w pucharze z Doncaster 1:0. Potem już przyszła fatalna porażka z Liverpoolem u siebie 2:5. Kanarki nie mogą się odnaleźć w tym sezonie, potrzebują dobrego meczu - ale w tej kolejce to akurat nie powinno nastąpić. W dodatku w dzisiejszym meczu nie zagra dwóch grajków: Whittaker i Kane. Nie są to jakieś ogromne straty, ale jednak zawsze są. Trener Hughton będzie miał dzisiaj bardzo ciężkie zadanie, w szczególności, że Norwich w ostatnich latach dostawało mocne lanie na Stamford...

      Jak wspomniałem wyżej, Norwich przegrywało z Chelsea sromotnie - ostatnio 1:3. Dziś wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na podobny rezultat. Nie ma szans na rewanż ze strony gości. The Blues nie mogą sobie pozwolić na wpadkę jeśli chcą zdobyć mistrzostwo. Kadra jest w świetnej formie, szczególnie Mata. Warto dzisiaj postawić na europejski handicap w stronę gospodarzy. Kurs przyjemny, a powinien wejść dość gładko.

Zarejestruj się i zobacz jak możesz zdobyć bonus 400pln!

Typ: Chelsea (-1 EH), 1.62 Unibet