Premier League: Fulham vs. Arsenal Londyn


Derby Londynu w Premier League. Na Craven Cottage zostanie rozegrane spotkanie pomiędzy Fulham, a Arsenalem. Gospodarze grają już o jak najwyższą pozycję w tabeli. Kanonierzy natomiast o Ligę Mistrzów. Niemniej derby to derby i o odpuszczeniu nie ma mowy. Czy Arsenal wygra ten arcyważny mecz dla nich?

Fulham ten sezon może uznać za udany. Mają szanse na zajęcie miejsca w czołowej dziesiątce ligi, aktualnie są własnie na 10. pozycji. Bezpiecznie się utrzymali i oto chodziło. Ostatnia forma jednak już nie jest wysoka. Na trzy mecze przegrali dwukrotnie. Zostali ograni przez Newcastle i rozbici przez Chelsea w ostatnim meczu. Widać, że już grają na ogromnym luzie ostatnie mecze w sezonie. Niemniej derbowe starcia zawsze są prestiżowe i nie odpuszczą. Ponadto ostatnio przegrali z The Blues i dzisiaj w kolejnym londyńskim meczu powinni się pokazać z lepszej strony.

Kadra gospodarzy dzisiaj zostanie nieco okrojona. Wciąż nie grają: DiarraDuff oraz Dejagah. Nie wiadomą jest występ Saschy Riethera, a Emmanuel Frimpong nie może zagrać przeciwko swojej pierwotnej ekipie. Jedynym plusem jest to, iż po zawieszeniu wraca Sidwell

Kanonierzy mają szanse na miejsce na podium w tym sezonie. Muszą jednak wygrywać, szczególnie w starciach przeciwko słabszym zespołom. Ostatnio zremisowali z bezpośrednim rywalem o Ligę Mistrzów, Evertonem i dzisiaj muszą stanąć na wysokości zadania. Arsene Wenger na pewno ma sposób na Fulham, niemniej w dzisiejszym meczu ponownie nie skorzysta z Łukasza Fabiańskiego. Aczkolwiek Wojciech Szczęsny zagrał ostatnio bardzo dobry mecz i dzisiaj ponownie powinien być mocnym punktem Kanonierów. Nie wiadomo jednak też czy Rosicky dzisiaj wystąpi, a jest on jasnym punktem w zespole z Emirates.

Ostatnie cztery pojedynki obu zespołów kończyły się niespodziankami. Trzykrotnie padał remis - raz na Craven Cottage i dwukrotnie na Emirates. Natomiast w jednym ze spotkań to Fulham było lepsze, również na własnej murawie. Dzisiaj jednak wiele przemawia za gośćmi, którzy potrzebują zwyciężać w tego typu spotkaniach. Idziemy też w ich kierunku, powinni przełamać serię bez wygranej z dzisiejszym przeciwnikiem.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Arsenal wygra, 1.63 Unibet