Premier League: Manchester City vs. Newcastle Utd.


Ostatni mecz pierwszej kolejki Premier League przed nami. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. Vice mistrzowie Anglii, Manchester City podejmie na własnym stadionie Newcastle United. Gospodarze na pewno są faworytami, ale zespół gości nie będzie łatwym rywalem w tym sezonie. Kilka wzmocnień i mogą namieszać, również i w Manchesterze.

The Citizens poprzedni sezon zakończyli na drugim miejscu ze sporą stratą. W tym roku pragną wrócić na tron, choć i nie będzie to łatwe zadanie. Coraz więcej drużyn będzie liczyło się w walce o mistrzostwo. Mnóstwo wzmocnień w wielu drużynach. Ponadto warto dodać, iż przedsezonowe spotkania towarzyskie nie wyglądały zbyt optymistycznie w zespole Manchesteru City. Co prawda pokonali Milan, ale już z Bayernem czy Arsenalem ulegli. Oba ostatnie mecze nie wyglądały zbyt dobrze. Dzisiaj debiut Pellegriniego w meczu o punkty, tym samym można postawić wiele znaków zapytania po stronie gospodarzy.

Zespół Manchesteru City wzmocnił się solidnie przed sezonem. Za Teveza przyszedł świetnie spisujący się Negredo. Ponadto sprowadzili innego Hiszpana, Jesusa Navasa oraz fenomenalnego Brazylijczyka, Fernandinho. Zapewne ktoś z wyżej wymienionych dostanie szansę w dzisiejszej konfrontacji. Drużyna z Etihad Stadium nie ma poważniejszych absencji przed dzisiejszym pojedynkiem.

Newcastle United w zeszłym sezonie grało niezwykle chaotycznie. Mogli nawet spaść do Championship. Ostatecznie jednak wytrzymali i spokojnie się utrzymali. Zespół solidniejsze pojedynki w pojedynkach towarzyskich przed Premier League - m. in. zremisowali z Bragą. Newcastle opiera się głównie na Francuzach. Jednym z liderów jest Cabaye, którego chce pozyskać Arsenal Londyn. Niemniej goście mogą go nie sprzedać. Jest ostoją zespołu. W oknie transferowym pozyskali też Loica Remy. Niemniej ten napastnik nie zagra dzisiaj ze względu na lekki uraz. Pozostała część kadry jest jak najbardziej dostępna i powinniśmy zobaczyć bardzo silną jedenastkę.

Poprzedni sezon dał dwa, łatwe zwycięstwa The Citizens. W Newcastle padł wynik 3:1, a w Manchesterze 4:0. Tym samym dzisiaj to gospodarze są faworytami pojedynku. Trochę jednak się zmieniło po obu stronach. Gospodarze na pewno będą walczyć o najwyższe laury, ale trener Pellegrini być może będzie potrzebował jeszcze czasu by wkomponować się w zespół. Tym samym spodziewamy się otwartego spotkania i wielu bramek.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.60 Unibet