Premier League: Manchester Utd. vs. Arsenal!


     Bardzo ciekawe i zarazem klasyczne widowisko czeka nas dzisiaj w rozgrywkach Premiership. Na Old Trafford dojdzie do konfrontacji pomiędzy Manchesterem United, a Arsenalem Londyn. To mecz na który zawsze wszyscy czekają z niecierpliwością. Arsenal ma coś do udowodnienia Diabłom. Czy im się to uda w dzisiejszej rywalizacji?

     Manchester United gra bardzo dobrą piłkę i dzięki temu zajmują drugie miejsce w tabeli tracąc zaledwie 1 punkt do The Blues. Manchester w bardzo dobrej formie. Wygrywali wszystko, ale ostatnio niestety seria się skończyła po porażce właśnie z Chelsea w Capital One Cup. Diabły wygrywały 3:2 do 93 minuty i wystarczyło pograć chwilę na czas, ale Nani chciał się popisać umiejętnościami, stracił piłkę i potem wyszedł błachy rzut karny. Sir Alex Ferguson zwala całą winę na Naniego i nie ma się co dziwić - w 90% to jego wina, ponieważ wystarczyło może 20 sekund przytrzymać piłkę. W dogrywce polegli już 4:5. Zawodnicy muszą jednak szybko zapomnieć o tej wpadce i liczyć na dobry występ w spotkaniu z Kanonierami. Wcześniej pokonali po kontrowersyjnym spotkaniu Chelsea w lidze, poza tym w LM ograli Bragę. Mają świetną passę pomijając ten puchar i dzisiaj na pewno będą chcieli to utrzymać i poprawić swoje morale. W dzisiejszym meczu wątpliwy jest występ Naniego, za powyższe. Poza tym stałe braki, o których wspominano we wcześniejszych wpisach. Warto dodać, że w pucharze nie zagrali: FerdinandRooney czy też Van Persie. Dzisiaj zatem będą nieźle przygotowani kondycyjnie.

     Arsenal Londyn spisuje się nieźle. Zajmują szóste miejsce i powoli pchają się do czołówki ligi. Ostatnia forma jednak przeciętna. Polegli w ligowym spotkaniu z Kanarkami 0:1, co było dość niespodziewanym wynikiem, a parę dni później dostali zimny prysznic od Schalke z którym przegrali na Emirates 0:2. Ostatnio natomiast udało im się wygrać z Queens Park Rangers 1:0 po bardzo szczęśliwym spotkaniu i po golu Artety po chaotycznym zachowaniu w polu karnym. Natomiast w Capital One Cup przegrywali z Readingiem już 0:4... Potrafili wyrównać i w dogrywce wygrać 7:5. Był to dziwny mecz i na pewno powinien dać się we znaki podczas dzisiejszej walki na OT. Kadra w pucharz była połowicznie rezerwowa, ale mimo to dzisiaj sporo zawodników pojawi się w podstawowej 11tce. Odpoczywali natomiast: Podolski oraz Cazorla, a to dobre wieści, bo Wenger będzie mógł dzisiaj spokojnie liczyć na ich występ w 100%. Kadrowo sytuacja wygląda gorzej, choć braki w większości również już od dłuższego czasu. Jednak jedna jest dość poważna, bo nowa. Nie zagra Gervinho, a to filar drużyny. To może dać się we znaki przyjezdnym. Muszą jednak udowodnić, że stać ich na wiele, w końcu rok temu przegrali tutaj 2:8 i mają coś do udowodnienia.

     H2H na korzyść Czerwonych Diabłów w ostatnich sezonach. Na 6 spotkań wygrali aż 5, dzisiaj jednak mimo tego, że są faworytami odpuszczam granie 1x2. Pójdę w stronę overa. Gospodarze mają bajeczny napad, ale i słabą obronę. Goście słaba obrona + przebłyski w ataku. Warto zatem pójść w kierunku efektownego spotkania. Kurs na powyżej 2.5 gola satysfakcjonujący i moim zdaniem warto pograć ten zakład w tym wielkim klasyku.


Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.58 Unibet