Premier League: Newcastle Utd. vs. Wigan


     Dość ciekawy mecz dzisiaj przed nami. Będzie to pojedynek zamykający piętnastą kolejkę Premier League. Zmierzą się ze sobą ekipy, o dziwo równe. Newcastle United podejmie na własnej murawie, Wigan Athletic. Faworyzowane są Sroki, ale czy są w stanie pokonać Wigan? Być może tak, ale ostatnimi czasy gospodarze grają nieco gorzej i trzeba o tym pamiętać.

     Newcastle United to ekipa, która miała walczyć o puchary, a jak na razie idzie im tragicznie. Zajmują dopiero czternaste miejsce w tabeli, a ich szanse na TOP6 spadły bardzo mocno. Ich ostatnia forma jest fatalna. Na 5 spotkań aż 4x przegrali. Jedyny punkt wywalczyli w Lidze Europejskiej z Maritimo. Poza tym przegrywali z Premiership z takimi zespołami jak: West Ham, Swansea, Southampton czy Stoke. Są to bardzo solidne porażki z dużo gorszymi ekipami. Jest to spowodowane sporymi brakami kadrowymi. Dzisiaj również nie zagra wielu podstawowych kopaczy: Perch (11/0 obrońca)Ameobi (8/0 napad)Ben Arfa (12/2 pomoc)Cabaye (10/2 pomoc) czy też Taylor (11/0 obrona). Są to naprawdę ogromne straty i to będzie ponownie widoczne.

     Wigan Athletic to zespół, który jest ligowym przeciętniakiem i nie ma co od nich wymagać. Zajmują jedną pozycję niżej niż ich dzisiejszy rywal. Ta pozycja odzwierciedla też ich formę i kadrę w tym sezonie, choć trzeba przytoczyć, że jest to zespół nieprzewidywalny. Ostatnia forma gości wygląda lepiej: 2 wygrane i 3 porażki. Wygrać udało im się z Tottenhamem, a także Readingiem. Polegli natomiast z takimi ekipami jak West Brom, Liverpool i Manchester City - czyli zespoły chwilowo lepsze. Wigan dzisiaj zagra również bez kilku zawodników: Maloney (13/1 napad)Ramis (13/1 obrona)Watson (8/1 pomoc), natomiast występ Caldwella (12/0 obrona)Jonesa (5/0 obrona) stoi pod znakiem zapytania. Bez tych wszystkich kopaczy będą jednak gorszym zespołem niż ich równie mocno osłabiony rywal.

     H2H jest dość wyrównane. Zespół WIgan potrafi się spiąć w sobie na te najważniejsze mecze i udaje im się pokonywać czy remisować z wyżej notowanymi rywalami. Newcastle potrzebuje jednak punktów, ponieważ mogą się posypać głowy. Dzisiaj będzie niesamowicie ciężko o to, ale kto wie? Najlepiej jednak wygląda typ na bramki i tak też sugeruję.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.88 Unibet