Premier League: Pierwsza część sezonu za nami


Półmetek w angielskiej Premier League. Pondto w niedzielę 29.12 rozegrano ostatni mecz w 2013 roku. Na czele stawki jest zespół Arsenalu Londyn. W czołówce jest jednak niezwykle ciasno. Zatem druga połowa sezonu zapowiada się niezwykle emocjonująca.

Arsene Wenger w końcu dopiął swego. Ma niesamowicie silną drużynę z Aaronem RamseyemMesutem Ozilem na czele. Niemca z Realu Madryt sprowadził za astronomiczną kwotę. Niemniej ten zakup wyszedł Kanonierom bardzo dobrze. Ozil ma najwięcej asyst w lidze i on jest jednym z głównych aktorów tego sezonu.

Pozostałe miejsca w czołówce zajmują Manchester City oraz Chelsea Londyn. Pierwsi tracą jeden punkt, a drudzy dwa do lidera. Oba kluby miały w trakcie sezonu kilka kłopotów z formą. Ostatecznie jednak Pellegrini jak i The Special One znaleźli odpowiednią drogę dla swoich ekip. Liverpool natomiast to zespół, który przez znaczną część brylował. Ostatnie kolejki dla Brendana Rodgersa okazały się kłopotliwe. Porażki z The Citizens oraz The Blues sprawiły, iż The Reds zajmują piąte miejsce w tabeli. Wszystko zależało od zatrzymania niezwykłego Luisa Suareza, który jest zarazem liderem strzelców.

Dobrą drogę obrał też zespół Davida MoyesaManchester United. 2013 rok kończą na szóstym miejscu ze stratą ośmiu punktów do lidera. Do Ligi Mistrzów strata już jest o wiele mniejsza, bo zaledwie trzy oczka. Czerwone Diabły będą ponownie liczyć się w walce o najwyższe laury. Danny Welbeck okazał się bardzo skutecznym zawodnikiem, a w szeregach mistrzów Anglii bryluje niezawodny Wayne Rooney.

Druga część sezonu zapowiada się niezwykle emocjonująco. Wielu zadaje sobie pytanie jak potoczy się walka o mistrzostwo. Czy Czerwone Diabły jak i Koguty włączą się do walki? Sądzimy, ze oba te kluby stać na wiele. Ponadto ciekawi forma czarnego konia, Evertonu.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!