Puchar Anglii: Arsenal vs. Blackburn Rovers


Dzisiejszy mecz w Pucharze Anglii zapowiada się bardzo ciekawie. Mimo, że dzieli oba zespoły jedna klasa rozgrywek, to mimo wszystko spodziewamy się emocji. Arsenal Londyn gra bowiem przeciętnie, a Blackburn Rovers potrafi zaskoczyć. W końcu będą walczyć o powrót do elity w Anglii. Na pucharze jednak również im zależy.

Kanonierzy w tym sezonie ponownie grają chaotyczną piłkę. Będą mieli problem z awansem do Ligi Mistrzów, ponieważ zajmują piąte miejsce i nieco tracą do Kogutów. Arsenalowi marzy się trofeum, którego nie zdobyli od wielu lat. Forma zespołu ma jednak tendencję wzrostową. Ostatnie pięć starć to zaledwie jeden remis i to z Liverpoolem! Ogrywali Sunderland, Stoke (po 1:0). Defensywa, bramkarz są w świetnej formie co ostatnio jest sporym atutem zespołu prowadzonego przez Arsene'a Wengera.

W dzisiejszym meczu powinniśmy zobaczyć Vermaelena, który wraca już do swojej pierwotnej kondycji. To jeszcze bardziej wzmocni defensywę gospodarzy. Problemem jest jednak to, iż pod znakiem zapytania stoi występ Wilshere'a, a i powrót Koscielnego jest jeszcze zagadką. Mimo to mają lepszy zespół od dzisiejszego rywala i powinni sobie poradzić.

Blackburn Rovers radzą sobie nieźle w tym sezonie. Są na ósmej pozycji w nPower Championship i będą walczyć o awans do Premier League, strata do czołowej szóstki nie jest zbyt duża. Forma gości jest również wysoka. Nie przegrali od pięciu spotkań. Potrafili wygrać z Bristolem czy Ipswich. We wcześniejszym meczu pucharowym wygrali z Derby County aż 3:0 - biorą poważnie występ w Pucharze Anglii. Dzisiaj ponownie będą groźni.

Młodziutki zawodnik, którego wypożyczyli z Manchesteru City, Karim Rekik może dzisiaj otrzymać szansę by zadebiutować. Ogółem kadra Blackburn powinna być pełna na dzisiejszy mecz co będzie ich sporym atutem.

Arsenal w poprzednim sezonie na pożegnanie z Blackburn wygrał z nimi aż 7:1! Dzisiaj również są faworytami tej rywalizacji. Jako, że trofeum przydałoby się im jak nikomu innemu to idziemy w ich kierunku. Wygrana gospodarzy to nasza sugestia, ale wraz z handicapem europejskim.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Arsenal (-1EH), 1.74 Unibet