Puchar Anglii: Everton vs. Oldham


Dzisiejszy mecz w Pucharze Anglii jest dość zaskakujący, ponieważ w pierwszym spotkaniu doszło do remisu 2:2. Everton jako drugi zespół z Liverpoolu ma kłopoty z Oldhamem, który może stać się rewelacją rozgrywek jeśli wyeliminują The Toffies. Dzisiaj jednak wydaje się to być mało prawdopodobne. 

Gospodarzy dzisiejszego meczu nęka ostatnio spadek formy. Co prawda wciąż zajmują wysokie, szóste miejsce w Premiership, ale dwa remisy i dwie porażki to nie są dobre rezultaty dla ekipy Davida Moyesa. W lidze przegrali z Manchesterem United - co jeszcze jest zrozumiałe -, ale w ostani weekend ulegli Kanarkom z Norwich. Wcześniej niespodziewany remis właśnie w pucharze. Gola stracili w ostatnich sekundach meczu, a to zawsze jest deprymujące.

Dzisiejsze starcie odbędzie się prawdopodobnie bez Anichebe, który już ostatnio z Norwich nie grał. A to on strzelił jedną z dwóch bramek przeciwko Oldham. Wciąz też brakuje Hibberta, niemniej jest to już długoterminowa kontuzja, z którą szkocki szkoleniowiec The Toffies się uporał.

Oldham Athletic to zespół z League One - odpowiednik naszej drugiej ligi. Są zatem niespodziewanym uczestnikiem tego etapu Pucharu Anglii. Niemniej wyeliminowali wcześniej inny zespół z Liverpoolu i to ten bardzi utytuowany. Tym razem sprawiają również kłopoty Evertonowi. Są zatem zespołem bardzo zdeterminowanym. Forma gości również jest dość wysoka. Na cztery mecze zremisowali jedynie z Evertonem, pozostałe wygrali. Wciąż są jednak nisko w tabeli w swojej lidze i będą walczyć o utrzymanie, ale to nie przeszkadza im w sprawianiu niespodzianek.

Goście będą nieco osłabieni. Choć wciąż nie są potwierdzone absencje WesolowskiegoTarkowskiego oraz Winchestera to jeśli nie zagrają to będą to spore straty.

Powtórzone spotkanie w pucharze ANglii powinno tym razem przebiegać pod dyktando gospodarzy. Oldhamowi powinien się wyczerpać limit szczęścia. Moyes dzisiaj zapowiedział, iż wystawi mocną kadrę. Chce powalczyć o troefum, które na pewno przyda się Evertonowi. Wygrana gospodarzy to nasz typ, ale wraz z handicapem ujemnym w stronę The Toffies.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Everton (EH -1), 1.46 Unibet