Puchar Anglii: Manchester City vs. Barnsley


Kolejny etap w Pucharze Anglii przed nami. Dzisiaj odbędą się dwa spotkania. Jednym z nich jest uważane za jednostronny pojedynek. Nazwany jest tak mecz pomiędzy Manchesterem City, a ekipą Barnsley. Wiadomo, że jest różnica klas, niemniej to wciąż puchar, a on działa według własnych praw i często dochodzi do niespodzianek. Najlepszym przykładem jest odpadnięcie Arsenalu z Blackburn.

Manchester City ma ostatnią szansę na jedno trofeum w tym sezonie. Jest nim puchar Anglii. Trener Mancini motywuje zawodników, by podeszli do najbliższego spotkania skoncentrowani i jak najbardziej nie lekceważli swojego, słabszego rywala. To jest również być albo nie być dla Manciniego. City jest jednak w bardzo dobrej dyspozycji. We wcześniejszczej rundzie pokonali bez większego problemu Leeds United (4:0). A w ostatnim czasie pokonali też Chelsea i Aston Villę.

Zespół gospodarzy wciąż bez swojego kapitana, Kompanego, który już jest dostępny, lecz nie ma sensu nadużywać jego siły w meczu z Barnsley. Sergio Aguero również dzisiaj nie powinien się pojawić na murawie. Kadra gospodarzy jest jednak na tyle silna, iż powinni wygrać bez większych problemów.

Barnsley to zespół z nPower Championship, w której jednak nie radzi sobie za dobrze. Są na miejscu, który daje ewentualny spadek drużynie, czyli na 22. pozycji. W pucharze Anglii mieli jednak do tej pory sporo szczęścia w losowaniach. Trafiali na Burnley czy Milton Keynes. Tym razem trafili na rywala z najwyższej półki i będzie im niesamowicie ciężko by powalczyć choćby o bramkę. Powinni się skupić na lidze, w której ostatnio ponownie odnieśli dwie porażki z rzędu.

Atutem zespołu gości jest to , iż nie mają większej, znaczącej liczby absencji. Jedynym zmartwieniem może być ewentualny brak Dawsona (27/4 pomoc), który jest jednak bardzo istotnym zawodnikiem w drużynie z Barnsley. Niemniej kadra jest wciąż dużo słabsza od The Citizens.

Dzisiejszy mecz mimo wszystko powinien mieć jednego bohatera. Będzie nim Manchester City, który musi wygrać ten mecz by dalej walczyć o to jedno trofeum. Barnsley powinno skupić się na utrzymaniu w lidze i to również przemawia za The Citizens. Gospodarze są dużo silniejsi i dlatego też idziemy w ich kierunku. Handicap na gospodarzy to nasz typ w dzisiejszym meczu.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: City (-1 EH), 1.33 Unibet