Puchar Anglii: Middlesborough vs. Chelsea Londyn


Ważny mecz w Pucharze Anglii przed nami. Nieźle prosperujące Middlesborough podejmie na własnej murawie Chelsea Londyn. The Blues stracili ostatnio miejsce trzecie w tabeli Premier League i potrzebny jest im koniecznie jakiś sukces. Awans do kolejnej fazy turnieju na pewno poprawiłby nastroje w drużynie. 

Middlesborough do tej pory nie miał trudnych przeciwników w pucharze Anglii. Ogrywali dość gładko swoich rywali, tym razem przyszedł jednak prawdziwy test z The Blues. Middlesborough w nPower Championship radzi sobie nieźle jeśli patrzeć przez pryzmat całego sezonu, natomiast ostatnio grają słabiej. Spadek formy jest dotkliwy, ponieważ wypadli z czołowej szóstki. Dostali lekcję od Crystal Palace (1:4), a także w poprzedniej kolejce ulegli Milwall. To nie są zbyt optymistyczne rezultaty.

Gospodarze mają ogromny kłopot kadrowy. Nie zagrają: McEachran (30/0 pomoc)Dyer (4/0 pomoc)Ameobi (0/0)Jutkiewicz (22/8 napad)Woodgate (18/1 obrona), Hoyte (22/1 obrona) oraz Parnaby (14/0 obrona). To długa lista i jest to przyczyna ich ostatnich niepowodzeń. Dzisiaj ponownie będą mieli nie lada wyzwanie przed sobą, ale scenariusz nie zapowiada happy endu dla Middlesborough.

Ekipa ze Stamford Bridge w ostatnim czasie uległa po ciekawym starciu z Manchesterem City i stracili pozycje na podium w tabeli na rzecz Kogutów. To nie jest dobra sytuacja i Rafa Benitez potrzebuje jak najprędzej pozytywnego akcentu. Pewna wygrana nad dzisiejszym rywalem na pewno przyczyniłaby się do poprawy morale w zespole. Niemniej forma przed spotkaniem z The Citizens była całkiem wysoka. Wyeliminowali Spartę Praga z LE, a także rozbili Brentford czy Wigan. Takie pewne pojedynki dodają pewności siebie, a dzisiaj kolejna szansa by udowodnić, iż są solidnym zespołem.

Kadra gości będzie osłabiona brakiem Azpilicuety oraz Cahilla. Benitez ma jednak odpowiednie ogniwa by zapełnić brakujące elementy drużyny. Pozostała część kadry wygląda solidnie. Hiszpański trener na pewno nie zlekceważy przeciwnika i wystawi optymalny, silny skład.

Forma Middlesborough i ogromne braki kadrowe ukazują, iż to goście są sporymi faworytami tej batalii. Chelsea Londyn ma ogromny potencjał kadrowy mimo braku dwóch defensorów. Naszym zdaniem szybka rehabilitacja po porażce na Etihad już dzisiaj nastąpi. Typujemy zwycięstwo gości.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Chelsea wygra, 1.40 Unibet