Wayne Rooney, czyli ciągłe dylematy


Najwięcej w ostatnim czasie podczas okna transferowego mówi się przejściu Wayne'a Rooney'a. Czyżby słynny Anglik miał zamiar opuścić Manchester United? Wiele na to wskazuje. Wieloletni zawodnik aktualnych mistrzów Anglii narzeka na jego aktualną sytuację w klubie i może dojść do ewentualnego, a i zarazem spektakularnego transferu.

Wayne Rooney już w poprzednim sezonie miał problemy z częstą grą w Manchesterze United. Niemniej często przebywał na murawie i zdobywał cenne bramki czy też asysty. Wtedy jednak wciąż zespół prowadził Sir Alex Ferguson. Napastnik trafił do Diabłów w 2004 roku i od tamtej pory miał zaufanie od szkockiego szkoleniowca, pasował do jego taktyki. Sytuacja jednak poważnie zaczęła się zmieniać pod koniec poprzedniego sezonu, gdy to Wayne Rooney coraz rzadziej przebywał na murawie. Kulminacyjny moment jednak nadszedł, gdy to David Moyes przejął zespół.

Nowy trener Czerwonych Diabłów już niegdyś współpracował z Rooneyem. Było to podczas gry w Evertonie. Niemniej rozstali się w nieco przeciętnych okolicznościach. Po niemal dekadzie ponownie muszą się spotkać. To od razu wzbudzało wątpliwości. Początkowo jednak tylko same media o tym pisały. W ostatnim czasie pojawiło się natomiast wiele oficjalnych wypowiedzi ze strony trenera czy też samego zawodnika. Rooney ukazał swoją frustrację, natomiast David Moyes strzelił sobie gola samobójczego swoją wypowiedzią, a przynajmniej tak nam się wydaje: Jeśli z jakiegoś powodu Robin nie będzie mógł grać, będziemy potrzebować Rooneya. Chcę mieć tyle opcji do wyboru, ile będzie możliwych. Ta wypowiedź jasno ukazuje sytuację Anglika w nadchodzącym sezonie. Na pewno tuż przed mundialem nie będzie mógł sobie pozwolić na to by przebywać na ławce rezerwowych.

Z tej okazji pojawiły się kolejne plotki medialne. Niemniej najciekawiej wyglądała ta, związana z Chelsea Londyn. Ponadto została ona potwierdzona przez sam klub, a i Jose Mourinho. Początkowo informowano o transferze wymiennym - 10 milionów funtów plus Daivd Luiz bądź Juan Mata. Portugalski trener jednak zaprzeczył by miało dojść do wymiany, ale potwierdził, iż The Blues złożyli ofertę finansową za snajpera United. Tym samym napisano od razu, że Diabły odrzuciły ofertę. 

Sytuacja jest zatem skomplikowana. Niemniej wiele wskazuje, iż Anglik opuści swój aktualny klub. Trener Moyes zbyt otwarcie ujawnił swoje zamiary. Diabły na pewno mogą stracić na tym ewentualnym przejściu swojej gwiazdy, ale i też dostaną niezły zastrzyk gotówki na inny, równie spektakularny transfer. Sądzimy zatem, iż dojdzie do skutku transfer Rooneya do Chelsea, choć ciężko sobie wyobrazić Anglika w ekipie The Blues po tylu latach pobytu w Manchesterze.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Rooney w Chelsea, 1.20 Unibet