Primera Division: Argentinos Juniors vs. Estudiantes


     Dzisiaj rozpoczynamy piętnastą kolejkę w argentyńskiej Primerze Division. Pojedynek dwóch ekip, które prezentują zupełnie inną formę. Gospodarzem będzie ekipa Argentinos Juniors, które zmierzy się z Estudiantesem De La Plata. Faworyzowani są goście, ale jednak gospodarzom przydałoby się zwycięstwo. Kto zatem podoła w dzisiejszej rywalizacji?

     Argentinos Juniors to zespół słabszy, grają naprawdę chaotycznie i przez to tracą punkty w dość dziwny sposób. Aktualnie zajmują siedemnaste miejsce w tabeli i widać, że będą bardziej bronić się przed spadkiem niż walczyć o jakąkolwiek wysoką pozycję. Ostatnia forma również nie ukazuje nić dobrego. W ostatnich pięciu spotkaniach wywalczyli zaledwie 3 punkty - jedyną dobrą wieścią jest to, że przegrali tylko dwa spotkania. Remisy ugrali z CA Tigre (przedostatni zespół), CA River Plate (przeciętniak w tym sezonie) oraz z San Martinem, który prezentuje podobny poziom co dzisiejsi gospodarze. Poza tym przegrali z CA Independente, które jest niżej w tabeli - w dodatku porażka na własnym stadionie - oraz z Lanusem. Widać, że brakuje tej werwy i solidności w tej dość młodej ekipie. O tyle plus jednak w tym, że dzisiaj wystąpi ich najlepszy gracz, Figueroa, na którym opiera się atak zespołu.

     Estudiantes De La Plata to już inny zespół, który może się włączyć do walki o mistrzostwo, choć bardziej prawdopodobne są puchary. Są w tej chwili na siódmej pozycji i widać, że stać ich na rywalizację z najlepszymi. Estudiantes prezentuje się zdecydowanie lepiej. W ostatnich pięciu spotkaniach wywalczyli 8 punktów, przegrywając zaledwie raz. Porażki doznali w niespodziewany sposób - polegli z All Boys. Poza tym łatwe wygrane z Quilmesem i Atletico oraz remisy przeciwko Boca Juniors i niespodziewanie z ostatnią ekipą ligi, Santa Fe. Widać, że zespół lepiej radzi sobie z ekipami z wyższej półki. Z tymi teoretycznie gorszymi potrafią nawet przegrać. Nie ma tej koncentracji i jest lekceważenie, szczególnie w linii obrony. W dodatku dzisiaj niewiadomy jest występ Shunke, który jest podstawowym obrońcą. Zagra natomiast na pewno Martinez, który jest bardzo kreatywnym pomocnikiem.

     H2H na korzyść Estudiantesu. Wygrali 3 na ostatnie 4 pojedynki. Zespół jest solidniejszy i jeśli powstrzymają chimeryczny temperament to powinni wygrać. Ja jednak będę dzisiaj ostrożniejszy i polecam typ, dzięki któremu spokojnie będziemy mogli śledzić to zdarzenie. Mianowicie chodzi mi zakład na zwycięstwo w meczu, gdzie w przypadku remisu otrzymamy zwrot stawki.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Estudiantes (DNB), 1.80 Unibet