Puchar Belgii: Anderlecht Bruksela vs. Gent


Rewanżowy pojedynek w Pucharze Belgii przed nami. Zapowiada się bardzo emocjonująca i wyrównana wbrew pozorom batalia! Anderlecht Bruksela podejmie na własnym boisku ekipę KAA Gentu. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 1:1 po zaciętym boju. Liga ma przerwę i stąd też dzisiaj jest ogromne zainteresowanie pucharem. Która z ekip przejdzie do kolejnej fazy?

Zespół Fiołków gra fenomenalny sezon i jeśli sami nie zaczną popełniać błędów powinni w bardzo gładki sposób zdobyć kolejny już tytuł mistrzowski. Mają też zamiar powalczyć o dublet wraz z pucharem, oto jednak może być cięzko. Forma zespołu jest bardzo wysoka. Poza remisem z Gandawą wygrali cztery mecze z rzędu - 3 ligowe w ubiegłym roku i 1 towarzyski w nowym. Pokonali Leuven, Genk i Lierse. Pokazali kto tutaj dominuje. W towarzyskim starciu pokonali holenderski Heracles 4:2, ukazując tym bardziej swoją genialną dyspozycję.

W dzisiejszym starciu trener van den Brom ma jednak spory kłopot. Nie zobaczymy czołowego snajpera zespołu, Mobokaniego. Poza nim nie zagrają także BigliaKouyateVargas oraz Gillet. Te absencje są spowodowane kontuzjami i ewentualnymi transferami - Biglią jest zainteresowany Arsenal. Wasyl natomiast powinien zagrać, lecz ten najprawdopodobniej opuści zespół po sezonie, ponieważ wygasa mu kontrakt. Wstępnie Legia jest zainteresowana pozyskaniem wielokrotnego reprezentanta Polski.

Gandawa gra w tym sezonie bardzo słabo i jeśli nie powalczą w grupie barażowej to mogą zapomnieć o pucharach europejskich. Zespół zajmuje dwunaste miejsce i jest to bardzo zaskakująca lokata. Forma ekipy przyjezdnej pozostawia wiele do życzenia. Polegli w meczach z Charleroi i Mechelen. Poza tym zremisowali w lidze z Lokerenem, a i również w towarzyskim meczu z Groningen. Są to bardzo słabe rezultaty.

Przyjezdni porobili wiele roszad kadrowych w aktualnym oknie transferowym i dzisiaj ujrzymy kilku nowych kopaczy. Renato Neto może być sporym wzmocnieniem, również Zukanović w defensywie. Może to być bardzo pozytywną zmianą i nowi kopacze wniosą więcej do tej drużyny. W kadrze zabrakło jedynie podstawowego golkipera, Padta.

Mecze pomiędzy tymi zespołami najczęściej wygrywał zespół Anderlechtu. Dzisiaj może być im niezwykle ciężko. Mają jednak przewagę wyjazdowej bramki, która powinna być szybko nadrobiona. Naszym zdaniem padnie tutaj spora liczba goli, ponieważ oba zespoły będą walczyć do upadłego. Powyżej 2.5 gola w tej batalii to nasz typ.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.50 Unibet