Puchar Belgii: Anderlecht Bruksela vs. KV Mechelen


     Dzisiaj odbędzie się jeden mecz w ramach Pucharu Belgii. Będzie to dość ciekawy mecz, bowiem gospodarzem będzie zespół Anderlechtu Bruksela. Fiołki zmierzą się z zespołem KV Mechelen. Gospodarze są mocno faworyzowani, niemniej trzeba zwrócić uwagę, że jest to spotkanie pucharowe. Czy zatem gospodarze zagrają rezerwowym składem?

     Anderlecht Bruksela gra w tym sezonie bardzo dobrze w Jupiler Pro League, w LM radzą sobie - przeciętnie, lecz na ich poziomie. W lidze prowadzą i to jest dla nich priorytetem. Zespół Fiołków gra równo, widać to po 5 ostatnich meczach - wygrali 4 spotkania, przegrywając jedynie raz. Porażkę ponieśli z zespołem z Mediolanu w Lidze Mistrzów. Pozostałe 4 mecz to już jednak lepsza gra. Pokonali takie ekipy jak Zenit, Club Brugge (6:1!), Kortrijk i w ostatniej kolejce rozbili Germinal Beerschot (4:1). W świetnej formie jest oczywiście Mbokani, który strzela sporo goli - dzisiaj jest w kadrze. Ogółem trener Van den Brom powołał bardzo mocną kadrę, ale mimo to powinien dać pograć kilku kopaczom spoza podstawowej jedenastki. Możliwe jednak, że wystąpi też młody talent - Praet, który jest w świetnej formie. Widać, że gospodarze nie lekceważą przeciwnika.

     KV Mechelen to zespół przeciętny, choć potrafiący zaskoczyć każdego rywala. Ostatnia dyspozycja jednak nie ukazuje ich w najlepszym świetle, co odzwierciedla dopiero jedenaste miejsce w tabeli. Ich ostatnia forma to 3 porażki i 2 remisy. Dwa punkty zdobyte w tak sporej ilości spotkań to fatalna wiadomość dla dzisiejszych gości. Morale poszły w dół i to widać. Remisy udało im się "osiągnąć" z: Zulte i Charleroi. Porażki natomiast ponieśli przeciwko: Leuven, Anderlechtowi (1:4) oraz w ostatniej kolejce z Waaslandem, co jest ogromnym rozczarowaniem. Zespół ma kryzys i osobiście uważam, że walka w pucharze to non sens. Powinni skupić się jedynie na JPL. Goście dzisiaj powinni wystąpić w równie połowicznie rezerwowej kadrze. Spodziewam się na boisku takich kopaczy jak: Pandza (2/0 obrona) czy też Ruiza (4/0 napad).

     H2H zdecydowanie na korzyść Anderlechtu. Jednak pamiętać trzeba, że Mechelen potrafiło wygrać z Fiołkami. W tym sezonie Anderlecht pokazał już, że potrafi grać z dzisiejszymi gośćmi. Spodziewam się walki, ale jednak bardziej jednostronnego pojedynku i sporej liczby goli. Polecam zatem typ na powyżej 2.5 gola w tej rywalizacji.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.40 Unibet