Puchar Belgii: KV Kortrijk vs. Cercle Brugge


Pucharze Belgii zostało już niewiele drużyn. Dzisiaj zmierzą się ze sobą dwa zespoły, którym mocno zależy na wejściu do finału, choć o to będzie niesamowicie ciężko. Zeszłoroczny finalista, KV Kortrijk zmierzy się z outsiderem ligowym - Cercle Brugge. Mimo, że goście spisują się fatalnie w Jupiler Pro League to wciąż są groźni. Kto wygra to pierwsze spotkanie?

Gospodarze dzisiejszego pojedynku są w dobrej kondycji ostatnio, jednak o puchary będzie ciężko. Puchar Belgii może być ich jedyną nadzieją na europejskie puchary. Zajmują w lidze bowiem ósme miejsce i do grupy mistrzowskiej będzie im niesamowicie ciężko się załapać. Mimo, że są ostatnio w niezłej dyspozycji. W nowym roku doznali jedynie porażki z silniejszym Standardem. Tak to ograli Germinal aż 4:0 oraz wyeliminowali ostatecznie St. Truidense w pucharze.

Kadra Kortrijku wygląda dzisiaj niesamowicie mocno. Widać, że są zdeterminowani do awansu. Chavarria oraz świetnie grający w tym roku Oussalah zagrają w dzisiejszym spotkaniu. Brakuje jednak jednego istotnego obrońcy, Mulemo, który wczoraj zakończył występy w Pucharze Narodów Afryki. To istotna strata jednak na pewno trener coś wymyśli.

Cercle Brugge gra fatalny sezon w JPL. Zajmują ostatnie miejsce w lidze i mają ostatni dzwonek by zebrać się do walki o utrzymanie. Mimo wszystko postawią wiele na awans w pucharze Belgii, który może przynieść wpływy z europejskich pucharów. Zespół z Brugii zagrał w tym sezonie jedynie jeden mecz - z Oostende w pucharze Belgii. Wyeliminowali wtedy drugoligowca i będą dzisiaj szukać swojej szansy w kolejnym starciu.

Naszym zdaniem kadra i ogółem kolektyw Kortrijku wygląda solidniej. Ten zespół jak chce to zmotywuje się niesamowicie do walki, a przed rewanżem w Brugii powinni strzelić kilka goli rywalom i wygrać. Stąd też będziemy kierować się w kierunku gospodarzy w tej batalii. Sądzimy, że to Kortrijk wygra pierwszy mecz.


Odbierz swoją szansę na ubezpieczony zakład w 3 krokach. To proste, 1-2-3 i oddajemy do 123 zł w cashbacku!


Typ: Kortrijk wygra, 1.90 Unibet