Puchar Francji: Evian TG vs. Bordeaux


Wielki finał pucharu Francji ma Stade de France w Paryżu. Evian podejmie Bordeaux. Pierwszy wymieniony zespół sprawił nie lada niespodziankę, awansując do wielkiego finału. Niemniej Żyrondyści nie mogą zlekceważyć przeciwników, ponieważ ci potrafią zaskoczyć lepszy zespół.

Evian to zespół, który w Ligue 1 bronił się przed spadkiem. Niemniej ostatecznie zajęli 16. miejsce w tabeli i pozostali w lidze. W pucharze Francji nieoczkiwanie dostali się do finału. Nie są dzisiaj faworytem, ale przywykli do tego. Zespół wcześniej wyeliminował PSG oraz Lorient, rozbijając rywala aż 4:0. Jest to zatem ekipa zdeterminowana, której nie można w żadnym wypadku zlekceważyć. Mają potencjał, który błysnął jedynie w pucharze i dzisiaj będą chcieli wywalczyć wymarzone trofeum.

Bordeaux w lidze w tym sezonie nieco zawiodło. Zajęli ostatecznie 7. miejsce i niestety nie zapewnili sobie awansu do Ligi Europy. Zatem jedyną możliwością by spełnić ten cel jest zwycięstwo w dzisiejszym pucharze. Mają wystarczający potencjał, ale jednak czasami grają bardzo ospale. Do finału dotarli bez żadnego kłopotu eliminując dużo słabszych przeciwników. Dzisiaj jednak już tak prosto nie będzie, w końcu to wielki finał.

Pojedynek w Paryżu może być ostatnim dla reprezentanta Polski, Ludovica Obraniaka. Podobno pomocnik Żyrondystów ma odejść z drużyny po tym sezonie. Na pewno jednak pokaże swój kunszt. Trener na pewno da mu szansę, w końcu wielokrotnie chwalił Obraniaka. Warto zatem przyjrzeć się postawie naszego pomocnika w - być może - ostatnim meczu dla Bordeaux.

Oba zespoły rozegrały w tym sezonie dwa mecze w ramach Ligue 1. W obu triumfowała drużyna Żyrondystów. Mają zatem pomysł na Evian i dzisiaj na pewno będą chcieli powtórzyć wyczyn z sezonu. Być może i po raz drugi Obraniak trafi do siatki Evian? Naszym zdaniem Bordeaux ma większy potencjał i to oni zasłużyli na grę w kolejnym sezonie w europejskich pucharach.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Bordeaux wygra, 2.00 Unibet