Puchar Holandii: Ajax vs. AZ Alkmaar


Dzisiaj dzień pucharów w Europie to i nie mogło zabraknąć starć pucharowych w Holandii. Obędą się dzisiaj oba mecze. Zwycięzca awansuje do finału. Najciekawiej wygląda pojedynek Ajaxu Amsterdam z zespołem AZ Alkmaar. Będzie to wielki bój, bowiem to jest jedyna szansa dla Alkmaaru o europejskie puchary. Ajax jest jednak silniejszy. Podołają zatem?

Gospodarze z Amsterdam Areny są faworytami. Nie ma się co dziwić z tego powodu. W Eredivisie ustępują tylko PSV Eindhoven i do końca będą walczyć o mistrzowski tytuł. Niemniej ostatnio ich morale zostały zmniejszone. Niespodziewanie odpadli po dwumeczu ze Stauą Bukareszt w Lidze Europejskiej. To był szokujący wynik i odzwierciedlił to kolejny mecz z ADO w lidze. Ajax był zdecydowanym faworytem, a mimo to jedynie zremisowali i to po golu w ostatnim kwadransie. Frank de Boer musi dzisiaj zająć się stroną mentalną by zespół wyszedł maksymalnie skoncentrowany.

Ajax Amsterdam dzisiaj na pewno nie zlekceważą zespół. Holenderski trener wystawi silny skład z Eriksenem oraz Fischerem w kadrze. Cuenca również powinien się pojawić. Ajax potrzebuje się zrekompensować po wpadce w LE.

AZ Alkmaar na pewno nie zaliczy tego sezonu do udanych. Mimo mocnej kadry z Altidorem na czele i pozostałymi zajmują dopiero trzynaste miejsce w tabeli. Powinni nie martwić się o spadek, ale mimo to jest ogromny zawód ze strony zarządu, a w szczególności kibiców. Zespół jest bez formy. Ostatnie zwycięstwo odnieśli niemal miesiąc temu i to własnie w pucharze - z ADO 5:0. Od tamtego czasu raz tylko zremisowali i to ze słabszą Rodą. Pozostałe mecze przegrali. A z przeciwników jedynie jeden był silniejszy. Źle się dzieje w AZ. Parę sezonów temu przecież jeszcze tytuł zdobyli. A teraz idzie im jak po grudzie.

Na początku sezonu oba zespoły mierzyły się na tym samym obiekcie coś, lecz w ramach Eredivise. Wtedy padł remis 2:2. Niemniej na początku sezonu AZ było jeszcze silne. Ajax też dopiero budował swoją świetną formę. Dzisiaj obie drużyny odstają od siebie. Naszym zdaniem to Ajax awansuje do wielkiego finału i stanie ponownie przed szansą zdobycia kolejnego trofeum w Holandii.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Ajax wygra, 1.50 Unibet