Puchar Ligi: Derry City vs. Drogheda


Przed nami pierwszy półfinałowy mecz w pucharze ligi w Irlandii. Obie drużyny będą walczyć do upadłego. Derry City w roli gospodarza podejmie Droghedę. Oba zespoły nie prezentują się w ostatnim czasie najlepiej. Dzięki temu możemy być świadkami bardzo ciekawego spotkania, pełnego walki. Której z ekip się powiedzie i awansuje do wielkiego finału?

Derry City jest dość wysoko w irlandzkiej Premier League. Mianowicie plasują się na czwartej pozycji i są blisko czołowej trójki. Tracą punkt do trzeciego zespołu, a i do pozostałej dwójki jest to niewielka różnica. Gospodarze jednak w ostatnim czasie złapali zadyszkę. Ostatnie pięć spotkań to tylko jedna wygrana. Niemniej grali dwumecz w lidze Europy przeciwko znacznie lepszemu Trabzonowi. W lidze natomiast ulegli Shamrockowi oraz Sligo. Jedyny triumf odnieśli przeciwko Limerickowi, który nieco odstaje od czołówki.

Kadra gospodarzy wygląda solidnie. Nie ma poważniejszych braków. Wręcz przeciwnie, do składu wrócił Kavanagh. W napadzie zobaczymy znakomicie skutecznych Pattersona oraz Raftera. Obaj strzelili ponad 20 bramek w lidze. Dzisiaj ponownie mają być mocnym punktem w zespole Derry.

Drogheda to nieco słabiej grający zespół w lidze. Zajmują ósme miejsce w tabeli, zatem ich szansą na grę w europejskich pucharach jest triumf w pucharze ligi. Goście w ostatnim czasie głównie remisują. W tym też z Malmoe w Lidze Europy. W rewanżu jednak ulegli 0:2, choć byli naprawdę blisko sensacji. Zespół ma jednak kłopot z wygrywaniem. Ostatni triumf ponad miesiąc temu. Jest jednak atut ostatnich rezultatów. Remisują też z czołowymi zespołami, jak z St. Patrick's - czyli z liderem. Zapowiada się zatem optymisycznie wyglądające widowisko.

Oba zespoły prezentują bardzo podobny poziom. Mimo, iż obie ekipy dzielą cztery lokaty w tabeli to dzisiaj nie będzie to miało większego znaczenia. Derry jak i Drogheda już wygyrwły ze sobą w tym roku. Padł też remis. Jest to zatem bardzo równa rywalizacja. Dzisiaj ponownie powinniśmy być świadkami takiego meczu. Stąd też typ na podwójną szansę w stronę gości wygląda najsolidniej.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Drogheda lub remis, 1.92 Unibet