10 najlepszych tweetów po Polska - Irlandia Płn.


Turniej rangi Mistrzostw Europy wywołuje oczywiście gigantyczne zainteresowanie, także w mediach społecznościowych, którze aż kipią od kolejnych informacji, ciekawostek, opinii, zdjęć, filmów itp. Wzmożony ruch na Twitterze zaobserowaliśmy także przy okazji najważniejszego dla nas meczu, w którym Polska podejmowała Irlandię Północną. Podopieczni Adama Nawałki wygrali 1:0, a my wybraliśmy 10 najciekawszych tweetów, które opublikowano w trakcie lub po spotkaniu biało-czerwonych.

10. Pierwsza konstatacja Przemysława Rudzkiego z Przeglądu Sportowego kazała sądzić, że jesteśmy murowanym faworytem tego meczu.

9. Paweł Mogielnicki z 90minut.pl podczas meczu zauważył, że nasi rywale atakują z ławki rezerwowych... amerykańskimi miastami.

8. A Tomasz Ćwiąkała z weszlo.com zachwycał się crossowymi (a może Kroosowymi?) podaniami Grzegorza Krychowiaka.

7. Aktywny był też Andrzej Twarowski z Canal+. Podkreślał, tak jak niemal większość, świetną grę Bartosza Kapustki, ale za najlepszego w naszych szeregach uznał Łukasza Piszczka.

6. Rolę innnego z biało-czerwonych dostrzegła OptaJoe, czyli profil serwujący rozmaite statystyczne ciekawostki piłkarskie. Kuba Błaszczykowski miał udział przy trzech ostatnich polskich golach na wielkich imprezach - asystował z Grecją w 2012 roku, strzelił gola Rosji w tym samym turnieju, a wczoraj asystą obsłużył Arkadiusza Milika.

5. Po meczu posypały się gratulacje dla naszych zawodników. Nie mogło zabraknąć tweeta prezesa Zbigniewa Bońka, który podszedł do sprawy bardzo osobiście.

4. Były też gratulacje od prezydenta Andrzeja Dudy. Warto zauważyć, że głowie państwa wcześniej nie umknęła także bramka słowackiego pomocnika Legii Warszawa, Ondreja Dudy!

3. Najwięcej jednak mówiło się i pisało o Bartoszu Kapustce. Potwierdzeniem świetnego występu 19-latka były statystyki podane przez Squawkę.

2. Polskiego pomocnika chwalili też Brytyjczycy. Rio Ferdinand:

1. Oraz Gary Lineker, który jest jednym z najbardziej popularnych użytkowników Twittera ze świata futbolu. Z jego opiniami liczy się wielu, więc pochwały od byłego gwiazdora reprezentacji Anglii to wielki kapitał dla Kapustki, a także jego obecnego klubu, Cracovii.