el. MŚ: Anglia vs. Polska


Zakończenie eliminacji do Mistrzostw Świata w Europie. Przed nami starcie na Wembley, które mimo wszystko będzie istotne dla biało-czerwonych. Anglia podejmie Polaków. Dla Orłów jest to mecz o nic. Niemniej wciąż będzie to bój o prestiż. Polacy grając bez presji mogą zaskoczyć i ukazać się w lepszym świetle niż podczas całych eliminacji.

Anglia zagra w spotkaniu z Polakami niezwykle skoncentrowana. Muszą bowiem wygrać, by spokojnie wyjechać do Brazylii bez ewentualnych baraży. Wszystko przez to, że Ukraina zagra z San Marino w ostatnim meczu. Zdobycz trzech punktów dla naszych wschodnich sąsiadów jest zatem formalnością. Gospodarze jednak są w bardzo wysokiej formie. Zagrali koncertowo przeciwko Czarnogórze (4:1). Bohaterami byli Wayne Rooney oraz debiutant Townsend. Młody Anglik ponownie dostanie szansę i będzie chciał ją wykorzystać w jak najlepszy sposób.

Polska reprezentacja natomiast zagra dla siebie, dla własnej satysfakcji. Kluczowym motywem, wskazującym na Polaków jest brak presji. Biało-czerwoni potrafili zagrać dobre mecze, gdy presji nie było. Jak choćby w towarzyskim meczu przeciwko Danii (3:2). Mimo to, łatwo nie będzie. Istotnym zmartwieniem jest to, że Polacy podczas ostatnich siedmiu wyjazdów wygrali tylko raz i to z... San Marino (5:1). Zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika musi jednak przełamać kompleky, co będzie na pewno nie lada wyzwaniem.

Brytyjskie media ostrzegają Roya Hodgsona przed Robertem Lewandowskim. Polski snajper zagrał niezłe spotkanie przeciwko Ukrainie, niemniej ponownie nie trafił. Mimo to widać większe zaangażowanie u Lewego. Sam wielokrotnie twierdził, że pragnie grać na Wyspach. To będzie dla niego poważne wyzwanie i sądzimy, że może się wykazać. Ponadto kadra nie ma osłabień. Mimo spekulacji o tym, że Artur Boruc nie wystąpi na Wembley, to okazuje się, że powinien stanąć między słupkami.

Historia spotkań kadry z Anglią nie jest przychylna dla biało-czerwonych. Mimo to, warto pamiętać, że każda seria kiedyś się kończy. Niemniej ciężko wywalczyć punkty na tak ciężkim terenie. Polacy jednak pokazali na Narodowym, że są w stanie walczyć i ugrali punkt. Gospodarze są na pewno w świetnej dyspozycji i to jest ich klucz do sukcesu. Liczymy jednak na dobre widowisko i tym samym na to, że Polacy strzelą, choć jednego gola na pożegnanie.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Obie strzelą, 2.25 Unibet