El. MŚ: Australia vs. Irak


Ostatni dzień eliminacji do Mistrzostw Świata ma kontynencie azjatyckim. Dzisiaj rozstrzygnie się kwestia awansu pozostałych ekip. Najważniejszy mecz czeka jednak Australię, która podejmie Irak. Dla australijczyków brak bezpośredniego awansu będzie największą porażką. Stąd też dzisiaj na pewno wyjdą mocno zmotywowani na murawę.

Australia bez awansu do Mistrzostw Świata? Przez znaczną część eliminacji wydawało się to realne. Na ostatnim etapie jednak zaczęli wygrywać i ostatecznie zajmują drugie miejsce w tabeli. Niemniej dzisiaj koniecznie muszą zwyciężyć by pewnie awansować. Ostatni mecz przeciwko Jordanii wskazuje jednak, iż powinni dzisiaj bez większych problemów zwyciężyć. Wygrali bowiem z Jordańczykami 4:0, kontrolując cały czas przebieg spotkania. Dzisiaj motywacja będzie zatem na najwyższym poziomie.

Kadra jest bardzo silna w porównaniu do rywala. Dzisiaj na pewno zobaczymy Holmana, który narzekał ostatnio na lekką kontuzję. Ponadto w kadrze na dzisiejszy mecz nie ma żadnych poważnych absencji. Jest Bresciano, czy też Cahill. Również Archie Thompson pojawi się na murawie. 

Irak to bardzo nieprzewidywalna reprezentacja. Potrafili zaskoczyć rywali w niektórych momentach. Wywalczyli w końcu pięć oczek, wygrywając na przykład z Jordanią, która wbrew pozorom jest silniejsza niż zespół z Bliskiego Wschodu. Niemniej w ostateczności nie wytrzymali i na pięć ostatnich spotkań ponieśli cztery porażki. Dzisiaj również nie zapowiada się by mieli cokolwiek do powiedzenia. Niemniej nie poddadzą się bez walki.

Pierwszy mecz obu reprezentacji zakończył się zwycięstwem Australii. Nie przyszło to jednak łatwo. Zespół Socceroos przegrywał do 80 minuty 0:1. Ostatecznie po golach Cahilla i Thompsona wydarli Irakijczykom cenne trzy oczka. Dzisiaj ponownie powinni zwyciężyć i tym samym przypieczętować awans do Mistrzostw Świata. Typujemy łatwe zwycięstwo gospodarzy.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Australia (-1 EH), 1.70 Unibet