El. MŚ: Polska awansuje?


W najbliższy piątek oraz kolejny wtorek, rozstrzygną się losy reprezentacji Polski. Mianowicie dowiemy się czy biało-czerwoni zagrają w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata Brazylii. Szanse są marne, niemniej wiara wielu wciąż jest wysoka. Czy Orły dokonają cudu i wyjadą do Ameryki Łacińskiej?

Polska reprezentacja zajmuje 4. miejsce w grupie z trzynastoma punktami. tracą po dwa punkty do Czarnogóry i Ukrainy, a zaledwie trzy oczka do Anglików. Mimo to, że strata nie jest duża, to Polacy mają małe szanse. Ostatnie mecze rozegrają bowiem na wyjeździe z Ukrainą oraz Anglią. W obu spotkaniach nie są faworytami.

Kadra prowadzona przez Waldemara Fornalika sporo straciła podczas spotkań z Mołdawią oraz Czarnogórą. Oba remisy odjęły Polakom aż cztery punkty. Gdyby nie ta strata, Polska byłaby aktualnie liderem w grupie. Niemniej tak nie jest. Szkoleniowiec reprezentacji ma nóż na gardle i najprawdopodobniej przestanie pełnić swoją funkcję po eliminacjach. Chyba, że dojdzie do cudu, na który mimo wszystko się nie zapowiada.

Powłani zawodnicy na ostatnie, eliminacyjne mecze to w większości kopacze grający w kluczowych ligach. Niemniej Waldemar Fornalik zaskoczył powołaniami Mariusza Lewandowskiego oraz Marcina Wasilewskiego. Wielu zadawało pytanie - po co? Kluczem jest jednak charakter obu zawodników. Obaj mają silny wpływ na zespół, są waleczni. Tym samym będą służyć jako podpora dla pozostałych kadrowiczów, szczególnie tych młodszych.

Reasumując ciężko będzie Polakom awansować. Szanse jednak są. Już niejednokrotnie byliśmy świadkami cudów podczas spotkań piłkarskich. Mecz z Ukrainą jest jak najbardziej do wygrania. Gorzej będzie na Wembley, gdzie o prawdziwy cud będzie niezwykle ciężko. Mimo to, warto śledzić poczynania naszych reprezentantów.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!