El. MŚ: Polska vs. Ukraina!


Już dzisiaj kolejne mecze eliminacji do Mistrzostw Świata Brazylii! Nas ineteresuje jednak najbardziej tylko jeden pojedynek. Polska zmierzy się dzisiaj na Stadionie Narodowym z ekipą Ukrainy. Będzie to niesamowicie ważny mecz dla obu reprezentacji. Którą z nich stać na zwycięstwo w tej ciężkiej konfrontacji?

Polska reprezentacja jak dotychczas radzi sobie zupełnie nieźle w tych eliminacjach, mimo wszystko. Jedynym meczem, do którego można się przyczepić, jest pojedynek z Czarnogórą. Polacy zagrali bardzo dobry mecz, ale zabrakło naszym Orłom by wygrać. Na szczęście z Anglią nasza reprezentacja zagrała bardzo solidne spotkanie. Remis 1:1 to spory sukces. Ostatnie konfrontacje towarzyskie to dwa świetne mecze z dużo słabszymi rywalami jak Rumunia czy Macedonia i wygrane po 4:1. Niemniej w ostatnim meczu z Irlandią zagrali słabo. Polacy jakby nie rozumieli się na murawie i trener Fornalik musi coś z tym zrobić, ponieważ Ukraina jest równie silnym przeciwnikiem.

W dzisiejszym meczu kadrowo Polacy wyglądają bardzo dobrze. Na pewno zabraknie niestety Eugena Polanskiego, który pauzuje za kartki. Powinien go zastąpić dobrze prosperujący Krychowiak. Między słupkami najprawdopodobniej ujrzymy Artura Boruca. Jest on w świetnej formie. Na szpicy zagra na pewno Robert Lewandowski. Wychwalany przez selekcjonera Majewski również staje się pewniakiem na dzisiejszy mecz. Jest on w formie i to może być dobry pomysł.

Reprezentacja Ukrainy jest w dużo gorszej sytuacji niż Polska. Współorganizatorzy Euro 2012 niestety nie radzą sobie. Na trzy mecze wywalczyli jedynie dwa punkty. Co prawda również zremisowali z Anglią i to miał być ważny mecz dla Ukrainy, który ukazuje jej moc. Niestety szybko ukazali swoją słabość. Najpierw zremisowali z niemal najgorszą ekipą w grupie, Mołdawią, a potem przegrali na własnym terenie z Czarnogórą. Towarzyskie spotkania rozegrali ostatnio całkiem niezłe. Pokonali Bułgarię oraz Norwegię. Niemniej spotkanie towarzyskie trzeba brać z przymrużeniem oka.

Kadra Ukrany wydaje się być nieco słabsza od polskiej. Napad jest słabszy na pewno. Dević nie ma takiego potencjału co Robert. Niemniej jest niezawodny Tymoshchuk, aczkolwiek on sam meczu nie wygra. Trener Ukrainy, Fomienko zdaje sobie sprawę, iż to jest mecz o być albo nie być dla Ukrainy. Zatem na pewno postawi szystko na jedną kartę.

Na przestrzeni kilkunastu lat Polska i Ukraina kilka razy się spotkały. Częściej górą były nasze Orły. Ukraina w tej chwili nie ma takiego potencjału jak za czasów Andrija Szewczenki. Dzisiaj to Polacy wydają się być silniejsi, a jeśli trener Fornalik poukłada odpowiednio zespół nie powinniśmy mieć większego problemu z wygraną. Typujemy zatem wygraną Orłów!

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Polska wygra, 2.10 Unibet

Unibet ubezpiecza mecz Polaków! Wejdź na stronę Unibet i sprawdź naszą ofertę!