Gdzie zagra Adnan Januzaj?


Emocje z piłką nożną poza boiskiem również sięgają zenitu. Mianowicie chodzi o przyszłe występy, gwiazdy młodego pokolenia, Adnana Januzaja. O jego wybór zabiega kilka reprezentacji, w których ma prawo zagrać w przyszłości. Którą z kadr wybierze młoda nadzieja Manchesteru United?

Osiemnasto latek był przedstawiany jako Belg. Niemniej nie jest tajemnicą, że Adnan Januzaj odrzucał zaproszenia do gry w juniorskich kadrach. Tym samym wiele mówiło się o tym, że będzie on grał w reprezentacji Albanii. Do tej reprezentacji jeszcze jednak nie został zaproszony. Tym samym wiele spekulacji pojawiło się z jego osobą. Dzięki rodzinnym korzeniom, może on grać też w KosowieSerbii czy Turcji. Ciężko sobie jednak wyobrazić by wybrał któryś z trzech, ostatnich państw.

Najbliżej Januzajowi do Belgii i Albanii. Ostatnio jednak pojawił się głos, by młody talent zagrał dla Anglii. FIFA jednak jasno ukazuje taką sytuację. Dany zawodnik musi grać w danym kraju przez pięć lat by móc zostać powołanym do kadry - zawodnik Diabłów musiałby zatem czekać jeszcze dwa lata na powołanie. Naszym zdaniem są jednak małe szanse by Adnan zagrał dla Anglii. Zawodnik zapewne chce się rozwijać i naszym zdaniem wybierze między silną reprezentacją Belgii, a słabszą Albanii. My sądzimy, że wybierze tą pierwszą.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!