Gold Cup: Belize vs. USA


Rozpoczyna się turniej Gold Cup ze strefy CONCACAF. Różnorodne klasowo zespoły będą się mierzyć ze sobą. Dzisiaj dla przykładu zagrają między sobą reprezentacje Belize oraz Stanów Zjednoczonych. Spodziewamy się jednostronnej konfrontacji. Niemniej mimo wszystko warto zwrócić uwagę na grę USA.

Belize to reprezentacja, która nie osiąga żadnych sukcesów. Nie jest to też kompletny outsider na kontynencie, niemniej nie mają większych szans z ekipami znacznie wyżej notowanymi. Ostatnie wyniki Belize świadczą jednak, że podchodzą z ambicjami do dzisiejszej konfrontacji. Dwa remisy w towarzyskich spotkaniach - przeciwko Trynidadowi oraz Gwatemali. Mimo to, dzisiejszej nocy będą mieli niezwykle ciężką przeprawę. Belize nie ma klasowych reprezentantów. Głównie to zawodnicy półamatorscy. Niemniej posiadają kilku zawodowców, którzy jednak grają w słabych ligach. Jednym z nich jest Deon McCauley, na którego wszycy liczą. Sam jeden nie ma jednak większych szans. Ponadto zdecydowana większość kadry rywali go przewyższa umiejętnościami.

USA to jeden z kandydatów do zdobycia tego trofeum. Mają bardzo solidną kadrę i aspiracje do tytułu. Ostatnie mecze świadczą o ich mocy. Wygrywają w eliminacjach do Mistrzostw Świata, a i przedturniejowe spotkanie towrzyskie wygrali. Było to kilka dni temu przeciwko Gwatemali. Rozbili ją 6:0. Zatem porównując z Belize jest to znacznie lepszy rezultat. Amerykanie brylowali na murawie i robili co chcieli przeciwko słabszej reprezentacji. Dzisiaj ponownie będą chcieli rozbić przeciwnika. 

Kadra Stanów Zjednoczonych jest niezwykle solidna. Jest już niezwykle doświadczony Landon Donovan, który dalej spisuje się znakomicie. Ponadto podnieobecność Altidore'a (nowy nabytek Sunderlandu) pierwsze skrzypce grają takie postacie jak Wondolowski czy Gomez. Zespół jest oparty w głównej mierze na zawodnikach z MLS. Nie brakuje jednak kopaczy z europejskich klubów jak i Meksyku. Mają zatem ogromny potencjał.

Dzisiejsze spotkanie będzie na pewno jednostronnym pojedynkiem. Belize nie ma żadnych argumentów po swojej stronie. Na pewno będą waleczni, ale to nie zmienia nic w tym spotkaniu. USA nawet jak wyjdzie częściowo rezerwowym składem to nie powinni mieć kłopotu z ostatecznym, łatwym i wysokim triumfem. Typujemy mocną wygraną USA.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: USA (EH -2), 1.45 Unibet