Gold Cup: USA vs. Kostaryka


Faza grupowa podczas turnieju Gold Cup dobiega końca. Dzisiaj finałowe rozstrzygnięcia w grupie C. Dojdzie zarazem do hitowego pojedynku. Stany Zjednoczone podejmą Kostarykę. Bedzie to o tyle ważny mecz, iż zespoły walczą o wyjście z pierwszego miejsca. Rywalizacja będzie zatem arcyciekawa.

Stany Zjednoczone do tej pory radzą sobie bardzo łatwo. Przewodzą w tabeli, ale tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek. Stąd też dzisiaj powinni podejść równie skoncentrowani co w dwóch pierwszych konfrontacjach. Rywale co prawda z dużo niższej półki, aczkolwiek wyniki były imponujące. W pierwszym pojedynku bez kłopotu poradzili sobie przeciwko Belize 6:1, natomiast w kolejnym gładko pokonali Kubę 4:1. Są w znakomitej kondycji. Dzisiejszej nocy muszą jednak podejść jeszcze mocniej skoncentrowani.

Drużyna USA ma naprawdę solidną kadrę na ten turniej. Znakomicie prezentuje się niezwykle doświadczony Landon Donovan, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców pewnie wykonując rzuty karne. Największym gwiazdorem jest jednak Wondolowski. Ten równie doświadczony snajper trafił już pięciokrotnie do siatki rywala. Dzisiaj na pewno ten duet zobaczymy w formacji ofensywnej reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Ponownie z resztą powinni w niej brylować.

Kostaryka od początku była uznawana za zespół, który powinien przebrnąć przez fazę grupową. Tak też się stało, aczkolwiek w swoich dwóch pierwszych konfrontacjach spisali się dość chaotycznie. Co prawda w pierwszym meczu wygrali 3:0 z Kubą, to już z dużo słabszym Belize nie było tak kolorowo. Udało się wygrać 1:0 i to po golu samobójczym tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Zespół ten nie jest tak dobrze skoordynowany, stąd też problemy ze strzelaniem bramek. Nie ma kilku zawodników, którzy pociągnęli by zespół. I to może być ich głowny kłopot w dzisiejszym meczu.

Historia obu zespołów w ostatnich latach jest na korzyść Kostaryki. Niemniej w tym roku już USA pokonało swojego dzisiejszego rywala. Było to w istotnym pojedynku w eliminacjach do MŚ. Tym razem powinno być podobnie. Zespół jest naprawdę bardzo dobrze przygotowany. Ponadto grają ambitnie. Wygrana gospodarzy to nasza sugestia na tę konfrontację.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: USA wygra, 1.65 Unibet