Kazachstan vs Polska – 10 kluczowych statystyk


W niedzielny wieczór na stadionie w Astanie rozpocznie się dla polskich piłkarzy walka o awans do rosyjskiego Mundialu 2018. Po udanym Euro 2016 biało-czerwoni uchodzą za faworyta swojej grupy eliminacyjnej i, co oczywiste, także spotkania z Kazachstanem. Oto 10 statystyk przed tą rywalizacją.

10. Polska grała z Kazachstanem trzykrotnie, trzy razy wygrywając. Za wygraną podopiecznych Adama Nawałki płacimy kursem 1.45.

9. Ostatni mecz Polski z Kazachstanem to pamiętne spotkanie z 2007 roku, w ramach eliminacji Euro 2008. Na stadionie przy ul. Łazienkowskiej goście długo prowadzili 1:0. Niespodziewania awaria oświetlenia spowodowała przerwanie meczu. Po włączeniu jupiterów biało-czerwoni zaczęli grać jak z nut i po hat-tricku Euzebiusza Smolarka wygrali 3:1. Wynik 3:1 dla Polski w niedzielę oznaczony jest kursem 14.00.

8. W eliminacjach Euro 2016 Arkadiusz Milik strzelił dla Polski 6 bramek i zaliczył gros asyst. Sezon 2016/17 polski napastnik rozpoczął od dubletu dla Napoli w meczu z Milanem. Czy wpisze się na listę strzelców w Astanie? Takie zdarzenie wyceniamy na 2.43.

Specjalna promocja – do wygrania 100 PLN

7. Reprezentacja Polski niepokonana w sześciu ostatnich meczach, z czego pięć ostatnich to spotkania Euro 2016 we Francji. Wygrana lub remis Polski to pewniak po kursie 1.10.

6. Kazachstan w europejskich eliminacjach MŚ był w swojej historii w stanie odebrać punkty tylko trzem reprezentacjom – Andorze, Wyspom Owczym i Austrii. Wygrana Polski z handicapem (-1) oznaczona jest kursem 2.43.

5. Remis 0:0 z Austrią to jeden z większych sukcesów reprezentacyjnego futbolu w Kazachstanie. Z pewnością Kazachowie taki wynik w niedzielę wezmą z pocałowaniem ręki. Kurs na bezbramkowy remis wynosi 8.50.

4. W całych eliminacjach do Euro 2016 Kazachstan strzelił tylko 7 bramek, a na swoim terenie raptem trzy. Kurs na to, że w niedzielę Kazachowie nie zdobędą gola opiewa na 1.79.

3. Na Mistrzostwach Europy we Francji, nie licząc bezbramkowego remisu z Niemcami, Polacy strzelali bramkę jako pierwsi w każdym ze spotkań. Podobnie było w eliminacjach, gdzie w 9 na 10 przypadków ekipa Nawałki otwierała wynik. Pierwszy gol meczu dla Polski to w tym wypadku kurs 1.28.

2. Robert Lewandowski poprzednie eliminacje rozpoczął od strzelenia czterech bramek Gibraltarowi. Potem został królem strzelców całych eliminacji. Jeśli w niedzielę „Lewy” trafi do siatki przynajmniej raz, zgarniemy kurs 1.88.

1. Ostatnie wyjazdowe spotkanie Polski z Kazachstanem to mecz z października 2006, wygrany przez biało-czerwonych 1:0. Powtórka takiego rezultatu w niedzielę? Kurs 5.80.