Kto trenerem Orłów?


Po słabych eliminacjach do Mistrzostw Świata w Brazylii, zakończono współpracę z Waldemarem Fornalikiem. Niestety były już szkoleniowiec nie wniósł do kadry odpowiedniego ducha i reprezentacja Polski nie zakwalifikowała się na mundial, a i nawet do baraży. Tym samym, pojawia się pytanie kto zostanie jego następcą?

Prezes PZPN, Zbigniew Boniek wyznaczył kryteria, które muszą zostać spełnione, by zostać nowym trenerem kadry. Mianowicie ma on znać polskie podwórko piłkarskie, ma być charyzmatyczny, ambitny i jak wynikało ze słów byłego zawodnika Juventusu, ma również posiadać odpowiednie doświadczenie. Niemniej prezes PZPN, w jednej z dyskusji o ex-szkoleniowcach, głównie o Leo Benhakkerze wypowiedział słowa: (...) Dopóki miał Nawałkę. Tym samym, głównym faworytem do objęcia funkcji jest właśnie Adam Nawałka.

Aktualny trener Górnika Zabrze, dobrze prowadzi zespół ze Śląska. Zespół z Zabrza to vice lider tabeli. Kandydat na selekcjonera ma odpowiednią charyzmę i potrafi dogadać się z zawodnikami. Ma odpowiednie podejście i zna specyfikę polskiego futoblu. Tym samym jest on zdecydowanie, głównym faworytem do objęcia tej, odpowiedzialnej posady.

Niemniej warto zwrócić, iż jest też kilka innych, ciekawych nazwisk. Były selekcjoner, który z powodzeniem poprowadził Polskę na mistrzostwa świata w Korei i Japonii, Jerzy Engel. Ponadto wśród głównych kandydatów są również Michał ProbierzPiotr Nowak czy też Dariusz Wdowczyk. Widać, że są to głównie Polacy. Wiele jednak wskazuje, iż to będzie własnie osoba z Polskim paszportem.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!