Mecz bardzo towarzyski


We wtorkowy wieczór w Hamburgu dojdzie do potyczki reprezentacji Polski i Niemiec. Mecz odbywa się poza terminem FIFA i na boisku zobaczymy przegląd kadr obu państw – daleki od podstawowych zestawień.

Niemcy 1.28, remis 5.50, Polska 9.00 – godz. 20.45
Zdecydowanym faworytem meczu są gospodarze, Niemcy. W zespole Joahima Loewa nie zobaczymy jednak całej plejady wyśmienitych zawodników. Większość klubów nie zgodziła się na udział swoich zawodników w tym spotkaniu. Wyjątkiem jest tu np. Schalke 04 Gelsenkirchen – aż czterech piłkarzy tej drużyny wystąpi dziś w Hamburgu, stanowiąc zapewne o sile „Deustche Fussball Team”. Wśród nich w oczy rzuca się nazwisko Juliana Draxlera, który jest na liście życzeń wielu europejskich potentatów. Zimą mówiło się o jego przejściu do Arsenalu Londyn, gdzie mógłby powiększyć niemiecką kolonię zawodników Arsene’a Wengera. „Kicker” przewiduje następujące zestawienie Niemców:

Zieler – Höwdes, Mustafi, Ginter, Günter – Bender, Goretzka – Hahn, Meyer, Draxler – Volland

6 debiutantów i średnia wieku 21,8. W składzie naszych zachodnich sąsiadów próżno szukać graczy, którzy już za miesiąc będą decydować o sile swojej kadry na brazylijskim Mundialu. Podwójna szansa na Polaków w tym meczu to 3.40.

Na Mistrzostwach Świata nie zobaczymy oczywiście żadnego polskiego piłkarza. Dziś zresztą także nie zobaczymy naszych czołowych zawodników. Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek przygotowują się do sobotniego finału Pucharu Niemiec. Jakub Błaszczykowski jest kontuzjowany, a nawet gdyby nie był, przygotowywałby się do tego samego meczu. Duet bramkarzy Arsenalu czeka już na sobotni finał Pucharu Anglii. Nie będzie też Arkadiusza Milika, bohatera ostatnich, ciekawych transferowych spekulacji. Lista istotnych nieobecnych jest jeszcze dłuższa, ale nie ma sensu jej poszerzanie. Tak samo jak nie ma większego sensu rozgrywanie tego typu meczów. Przewidywany skład Polaków dziś to:

Boruc – Olkowski, Szukała, Wilusz, Wawrzyniak – Krychowiak, Pazdan – Peszko, Klich, Rybus – Robak.

Głośno mówi się też o debiucie z orzełkiem na piersi Brazylijczyka Thiago Cionka, co wywołało już burzę w polskiej opinii publicznej. Czy piłkarz Modeny okaże się zbawieniem naszej linii defensywnej, która wyda się być najsłabszym elementem reprezentacji trenera Adama Nawałki? Over 2,5 bramki strzelone przez gospodarzy to kurs 2.15.

Spotkanie w Hamburgu jak celnie określił to „Przegląd Sportowy”, będzie meczem specjalnej troski. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie przywiązywał uwagi do wyniku rywalizacji kadr B, choć w przypadku Niemców to i tak delikatne określenie. Historia pojedynków polsko-niemieckich, a także potencjał piłkarski obu nacji wyraźnie wskazują faworyta, ale i tak każdy kibic biało-czerwonych dziś zasiądzie przed telewizorem z nadzieją, że górą będzie Polska.

Najlepsze kursy na mecze piłkarskie na Unibet.pl