MŚ (U-20): Ghana vs. Portugalia


Kolejny dzień z 1/8 finału Mistrzostw Świata juniorów. Dzisiaj do rywalizacji staje kilka ciekawych par, jedną z nich będzie Ghana, która podejmie Portugalię. Zespół z Afryki dość szczęśliwie awansował do tej fazy turnieju i nie wydaje się by mieli szansę z Portugalią, choć może się mylimy?

Ghana to reprezentacja, której udało się szczęśliwie przejść fazę grupową. Wyszli bowiem z trzeciego miejsca, a nie wszystkie ekipy miały taką szansę. Zespół nie poradził sobie z zespołami europejskimi. Ulegli z Francją 1:3, a z Hiszpanią po walce przegrali 0:1. Niemniej Hiszpanie nie grają swojej popisowej piłki na tym turnieju. Reprezentacja z Afryki w ostatniej kolejce rozbiła USA 4:1 i to dało jej upragniony awans dalej. W zespole wszyscy liczą na Boakye, który jest w kadrze Juventusu. Niemniej ten zawodnik tylko w jednym ze spotkań popisał się swoimi umiejętnościami. Miałbyć trzonem zespołu, a niestety tak nie jest. To również deprymuje zespół przed kolejnym meczem. 

Portugalia natomiast to reprezentacja, która spisuje się solidnie. W grupie zagrali bardzo dobrze. Wyszli z pierwszego miejsca i tylko w jednym ze spotkań stracili punkty. Było to z nieprzewidywalną Koreą Południową. Ponadto pokonali łatwo Kubę 5:0, a i ograli inny zespół z Afryki. Mianowicie Nigerię (3:2), która mimo wszystko jest uznawana za lepszą reprezentację od Ghany na swoim kontynencie. Dzisiaj Portugalczycy powinni to zweryfikować na boisku.

Ekipa z półwyspu Iberyjskiego ma solidną kadrę na tym turnieju. Bryluje i to zdecydowanie Bruma, który trafiał już pięciokrotnie do siatki rywali. Będzie on zdecydowanie jednym z kandydatów na króla strzelców Mistrzostw Świata. On ponownie powinien być jednym z liderów swojej reprezentacji i poprowadzi drużynę do ćwierćfinału.

Portugalia jest znacznie silniejszą reprezentacją w naszym mniemaniu. Widać to było po różnicy w grze w fazie grupowej. Ponadto reprezentacja z Europy gra równo, mają lepiej prezentującą się kadrę. To wszystko przemawia dzisiaj za reprezentacją ze starego kontynentu. Ghana to typowy przeciętniak. Ledwo wyszli z grupy, niemniej sukcesem dla nich jest sam udział w 1/8. Portugalia wygra ten mecz, taki typ sugerujemy.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Portugalia górą, 1.95 Unibet