Mundial: Angielsko-włoskie starcie w dżungli


W sobotę Mundial tylko dla wytrwałych. Przed nami aż 4 mecze w grupach C i D – szykuje się prawdziwa piłkarska uczta, z przystawką, pierwszym daniem, daniem głównym i deserem. W roli dania głównego oczywiście mecz Anglia – Włochy.

Kolumbia 1.85, remis 3.25, Grecja 5.25 – godz. 18.00
W grupie C trudno jednoznacznie wskazać faworytów, choć w opinii wielu fachowców to Kolumbijczycy mają największe szanse na zwycięstwo i awans do 1/8. Europę w tej grupie reprezentują Grecy, którzy słyną ze swojej defensywnej gry, która 10 lat temu przyniosła im sukces i czempionat na kontynencie. W zespole z Ameryki Południowej motorem napędowym poczynań powinien być znany z Porto i Monaco James Rodriguez. My jednak typujemy strzelca gola z greckiej ekipy trenera Fernando Santosa. To Kostas Mitroglou 5.50.

Urugwaj 1.42, remis 4.40, Kostaryka 9.50 – godz. 21.00
Niezwykle mocna grupa D rozpocznie swoje granie o 21.00, meczem Urugwaju i Kostaryki. Eksperci jak jeden mąż twierdzą, że pierwsi mistrzowie świata w historii mogą być także „czarnym koniem” tegorocznego Mundialu. Świadczyć ma o tym oczywiście niesamowicie silny atak zespołu. Wygląda na to, że zdrowy jest już Luis Suarez i jeśli będzie on w swojej optymalnej dyspozycji to biada defensorom z Kostaryki. Ekipa trenera Jorge Luisa Pinto jest „kopciuszkiem” grupy D. Wygrana Urugwaju różnicą co najmniej dwóch bramek to kurs 2.28.

Anglia 2.85, remis 3.00, Włochy 2.80 – godz. 0.00
Hit trzeciego dnia mistrzostw. Pojedynek wagi ciężkiej w grupie D. W egzotycznym Manaus, gdzie klimat na pewno nie będzie sprzyjał grze na najwyższych obrotach, dojdzie do starcia w którym nikt nie może zagrać inaczej niż na najwyższych obrotach. Europejscy potentaci grupy D będą już znali rozstrzygnięcie meczu Urugwaj – Kostaryka i świadomi sytuacji powalczą o 3 punkty na wagę złota. Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w ćwierćfinale polsko-ukraińskiego Euro 2012, ale po nudnym jak flaki z olejem meczu odnotowano remis 0:0, a o awansie „Squadra Azzurra” do półfinału zdecydował konkurs rzutów karnych. Jeśli znów będzie 0:0 – trafimy kurs 6.10.

Wybrzeże Kości Słoniowej 2.60, remis 3.15, Japonia 2.95 – godz. 3.00
Na deser i bezsenną noc otrzymujemy mecz Wybrzeża Kości Słoniowej z Japonią. „Słonie” z Yaya Toure i Didierem Drogbą na czele mogą czuć się mocni, ale Japonia jako etatowy uczestnik Mundiali zechce na pewno wreszcie pokazać coś ciekawego. Póki co o kraju kwitnącej wiśni jest głośno tylko ze względu na skandaliczny rzut karny podyktowany przez sędziego Nishimurę w meczu otwarcia mistrzostw. „Samuraje” mają jednak w swoich szeregach ciekawych graczy, takich jak Keisuke Honda z Milanu czy Shinji Kagawa z Manchesteru United. Bramkę tego drugiego wyceniamy na 5.30.